Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki meg tudná magyarázni,...

Valaki meg tudná magyarázni, hogy ez miért nem működhet?

Figyelt kérdés
Ahogy végignéztem ezt a videót semmi hibát nem találtam benne... http://www.youtube.com/watch?v=zqG-TL0WnjE&feature=related

2012. szept. 13. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ott hibádzik, hogy a mágnes rúd a forgórészhez történő nyomásával viszel be energiát a rendszerbe. (erőhatás ellenében mozgást végzel)

A szerkezet lényegében úgy működik, hogy a pólusok között a mágneses erővonalak a mágnesben koncentrálódnak, ott "gyenge" a mágnes, amég a széleken a pólusok "erősek".

Tehát a kerékre szerelt mágnesek úgy vannak felrakva, hogy a kifelé néző pólusuk taszítsa a hozzá közel tartott mágnesrúd felé eső végét. Viszont a kerék elforgatásával a kerület mentén elhelyezett mágnesek összefelé tartanak, oda, ahol a rúdmágnes "gyenge". Ezzel csökken a taszítás és ezáltal a nyomaték. Majd a kritikus pontban elemeljük a mágnesrudat (különben megállítaná a kereket), majd ezen a ponton átlendülve ismét közel nyomjuk (itt végzünk munkát és ezzel viszünk be energiát). A videó végén látható szerkezet nyilvánvalóan nem nélkülöz külső energiaforrást. Mert ha ez tényleg működne, már rég szériában gyártanák a kisiparosok, hiszen elég egyszerű szerkezet.

2012. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de a kérdés az, hogy miért nem müködhet, mert én nem látok semmi hibát benne, pedig tudom hogy képtelenség...
2012. szept. 25. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért nem működhet örökmozgóként, mert energiát kell bevinni a rendszerbe, munkavégzéssel. Én leírtam, hogy mikor és milyen módon történik ez. Akkor lenne örökmozgó, ha ezen művelet elvégzése nélkül is működőképes lenne.
2012. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
dehát a video végén már nem vitt be energiát...
2012. szept. 27. 15:36
 5/5 anonim válasza:

Ma már quantum energy néven, OTC kereskedésben is vehető részvény ebben:

[link]

A másik az [link]

Mindkettő a licenset, vagy az energia szolgáltatást árulja, megveszed a gépet, és kb 3 év alatt vissza jön az ára áramdíjból.(itt az USA-ban, a sok fizikus szakértőre meg ne hallgasson senki, elég az egyetemi hazudozásból, egy retardált fizikájra alapozva) A metherniták ezt kb 200 éve bebizonyították. VAN perpetuum mobile, és energia állítható elő belőle.( [link] a gépről nem túl beszédesek, páran legyártottak másolatokat róla. Szennysteint meg csókoltatom.

2020. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!