Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet olyan gépet építeni ami...

Lehet olyan gépet építeni ami fotoszintetizál?

Figyelt kérdés
Mert ha pl. egy fűszál képes csak a napfény segítségével szétválasztani a széndioxidot és a vizet és kombinálni őket szénhidráttá akkor az ember miért nem tud olyan gépet építeni ami ugyanez ugyanígy meg tudja csinálni? Megoldódna a környezetszennyezés problémája.
2012. szept. 18. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, már építettek is egy ilyen gépet, de ez még csak prototípus, tömeggyártásba nem került, mert drága, és az energiát sem tudják tárolni.
2012. szept. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ez itt a Nagy Kérdés! Mert bizony ha ez megoldódna, nem sok gondunk lenne a jövővel. Épp ma gondoltam, hogy vajon miért találták kis valakik, hogy az űrlények kis zöld emberszerű figurák. Hát ha zöld emberkék lennének, talán klorofil lenne a bőrükben, és meg tudnák csinálni azt a bűvészmutatványt, amit a növények tudnak. Gondoljátok el! Nem kellene főzni, mosogatni! Csak úgy a napfényből és a széndioxidból...! Megvalósítanánk a fényevést tényleg. De lehet, hogy néhányan olyan mohók lennének, elennék mások elől a széndioxidot...
2012. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Komplikato ***** válasza:
Most nem lelem a hírt, de nem annyira régen volt egy ilyen gép valahol Budapesten kiállítva, amit direkt erre csináltak. Aztán, hogy valóban működött vagy csak ilyen látványos díszlet volt, azt nem tudom.
2012. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fogsz egy gépet, ami szén-dioxidból és vízből cukrot szintetizál, és az egészet napelemmel hajtod meg.


Így gyakorlatilag kaptál egy fotoszintetizáló gépet. Csak épp értelme nincs.

2012. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!