Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Házi szélturbinát érdemes- e...

Házi szélturbinát érdemes- e építeni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 06:31
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Igen!
2011. ápr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha "csak játszani akarsz", akkor igen: roncstelepről veszel olcsón egy működő gépkocsi dinamót, csinálsz hozzá szíjáttétet, görgőt, propellert és van fix 14 V-od, ha fúj a szél, amivel akksit tölthetsz. Így, nagyon sok járkálással, saját munkával kb. egy Deákból kihozható. Ez elegendő egy nyaralóba kerti világításhoz, rádióhoz, esetleg egy mini TV-hez.


100 ezerért már lehet kapni teljes 300 W-os berendezést, amit csak fel kell rakni egy póznára. Szerintem ez már nem éri meg. Komolyabb eszközt nem érdemes venni/építeni. Csak max. 6 m magasra teheted, ennél magasabbra már engedélyeztetés, szakember kell. 6 m-nél viszont általában nincs akkora és olyan egyenletes szél, ami megérné a beruházást. A póna/feszítés is sokba kerül. Inverter is kellene hozzá. Aztán jön egy óriási vihar és elrepül az egész.

2011. ápr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"100 ezerért már lehet kapni teljes 300 W-os berendezést, amit csak fel kell rakni egy póznára. Szerintem ez már nem éri meg. Komolyabb eszközt nem érdemes venni/építeni. Csak max. 6 m magasra teheted, ennél magasabbra már engedélyeztetés, szakember kell. 6 m-nél viszont általában nincs akkora és olyan egyenletes szél, ami megérné a beruházást. A póna/feszítés is sokba kerül. Inverter is kellene hozzá. Aztán jön egy óriási vihar és elrepül az egész."


Én annak idején elég sokat olvastam a témáról, és nem kell hozzá inverter, mert egy rakás dolog visszaalakítja az áramot 5,12 voltokra, mert gyári inverter van bennük. Egy inverter egyébként, ha nem bízol a dologban, akkor 30-40.000 forintból megvan. Nem hiszem, hogy elvinné egy vihar, azért Magyarországon nincsenek tornádók, a légcsavarokat meg elég megakasztani/leszerelni vihar előtt. Aksiba is mehet az áram, nem kell egyenletes szél, tehát ha nem használsz elektromos készüléket a feszültség tölti az aksit.


Szerintem érdemesnek érdemes, csak nem lesz olyan profi és gazdaságos mint egy gyárban készült. Ha most lenne olyan 8-900.000 Ft-om biztosan belevágnák.

2011. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A fentieken felül úgy tudom, ezt már be is kell jelentened és megadóztatják.

Támogatás az persze nincs... csak szavakban.

2011. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"A fentieken felül úgy tudom, ezt már be is kell jelentened és megadóztatják.

Támogatás az persze nincs... csak szavakban."


Úgy tudom 6 méter felett, plusz egyéb költségek(leválni a hálózatról, meg ilyenek)

2011. ápr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én annak idején elég sokat olvastam a témáról, és nem kell hozzá inverter, mert egy rakás dolog visszaalakítja az áramot 5,12 voltokra, mert gyári inverter van bennük."


Igen, egyik képviselőjük az autók dinamója.


"Nem hiszem, hogy elvinné egy vihar, azért Magyarországon nincsenek tornádók. A légcsavarokat meg elég megakasztani/leszerelni vihar előtt."


Hát ha tudod, hogy vihar jön és éppen otthon vagy. De ha valamelyik nem teljesül...


"Ha most lenne olyan 8-900.000 Ft-om biztosan belevágnák."

Én inkább hőszigetelésre költeném vagy napkollektorra melegvízhez. A legolcsóbb abból is 100 ezer Ft és napi 1m3-t előállít nyáron. Nálunk több mint 1000 Ft a vízfelmelegítési díj, így szerintem egy nagyobb családnál 1 év alatt bejön az ára. A szélgép még 7 év alatt sem térül meg.

2011. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Igen, de vertikálisat (VAWT), kis légmozgásnál is működik.
2011. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
építeni nem, de vásárolni igen ( vannak itthoni szélviszonyokra kialakított és itthon gyártott ( nem kínai ) szélturbinák.)
2011. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 alvómaci válasza:
Én is a vertikális mellett vagyok, mert gazdaságosabb és szél nélkül is működik 10 m-es magasság felett. De jó, ha nincs szomszédod a közelben, mert jó magyar szokás szerint valamelyik biztosan feljelent mivel engedélyköteles. És a szomszédot nem zavarhatja /biztos zavarni fogja, pláne az irigység miatt/.
2011. ápr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!