Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Teljes differenciál az alábbi...

Teljes differenciál az alábbi kifejezés? (Fizkém)

Figyelt kérdés

df=(2t + lns)dt + (t/s + 10)ds


Ha igen, akkor melyik az az F(x,y) függvény melynek ez a teljes differenciálja?

Én ahogy kiszámoltam, szerintem nem az, de nem vagyok biztos benne.



2012. szept. 20. 18:53
 1/2 nagylzs ***** válasza:

#1. MatLab-ról hallottál már? Esetleg wolframalfa?

#2. Hogy lenne F(x,y) integrálja mikor x és y egyáltalán nem szerepel benne szabad változóként??? Oké talán F(t,s)-re gondoltál. De talán nem - lehet hogy F(t,lns)-re vagy F(t,ds)-re. Ez nem teljesen a te hibád, de ha lehet írd már le normálisan a feladatot. Például ha "lns" az "ln(s)" akar lenni akkor azt úgy írd már le légyszi! Ha meg "ds" az "delta s" akar lenni akkor ezek szerint "df" az "delta f" kellene hogy legyen, de az meg megintcsak nem szabad változó... Szóval normális leírás! Akkor kaphatsz normális választ.

2012. szept. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 nagylzs ***** válasza:
Ja, és egyébként a feladat kiírása szerint F(x,y) függvény differenciálja kellene hogy legyen, de ez egy kétváltozós függvénynek TŰNIK. Legalábbis formálisan az. Akkor a "teljes differenciál" alatt azt kellene érteni, hogy mindkét változó szerint vett primitív függvénye?
2012. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!