Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit tegyek, hogy könnyen és a...

Mit tegyek, hogy könnyen és a lényeget tanuljam meg? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Holnap írunk biológiából témazárót és nekem ez a rész annyira magas, főleg, hogy kémiás és így még jobban nem értem. legalább egy 2est össze kéne szednem valahogy. mit tegyek? nem tudom bemagolni az összeset meg nem is értem. a sejt működése és felépítése a téma
2012. szept. 26. 21:16
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
Kiszelektálod, mi a lényeg. A sejt felépítésénél próbálsz rendszerezni, de a neveket muszáj magolni. Gondold át, képzeld el, rajzold le, keress róla filmeket. Lazán, görcsölés nélkül, sok energiával, kipihenten menj iskolába. Ez főleg sokat számít.
2012. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak. Nem lehet könnyen, csak a lényeget megtanulni. Csak kitartóan, következetesen és alaposan lehet tanulni. Akkor egy idő után gyakorlatot lehet szerezni a tanulás módszertanában, és annak segítségével megtalálhatja az ember a lényeget. De csak akkor.

Nincs lyuk a fejen, és nincs tölcsér hozzá. Csak fáradságos munka van. A baj az, hogy csak később jön rá az ember, hogy mennyire megérte.

2012. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ozmium42 ***** válasza:
Jobban jársz, ha elkezded az elején, az alapoktól, és magolás helyett megpróbálod megérteni. A fogalmakat be kell magolni, az összefüggéseket meg kell érteni. Sajnos ez nem megy egy este alatt (21:16-kor írtad ki a kérdést). Legközelebb folyamatosan tanulj. Vagy magold a vastagon szedett részeket.
2012. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!