Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért lassul le az idő annak...

Raptor666 kérdése:

Miért lassul le az idő annak számára akinek tömege, illetve sebessége van?

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lassul.

A saját időd mindig abszolút pontosan ugyanúgy telik.


A többiek ideje fog lelassulni, akik máshogy mozognak vagy más gravitációban vannak, mint te.

2012. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
igaza van az előttem lévőnek, nem a tied fog hanem a többieké. Ez a relativitás elmélet miatt van. Minél gyorsabban mozogsz, annál lassabb az idő. Ha eléred a fénysebességet, akkor megáll az idő (elméletileg), és ha átléped a fénysebességet, akkor meg visszafele utazol az időben (elméletileg)
2012. szept. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

azért mert az idő az frames per second, a mozgás pedig distance per second. e kettő pedig arányban van egymással. s minél jobban megközelíted az univerzum fps-ét a dps-eddel, vagy esetleg fel is veszed, értelemszerűen azért "lassul le az idő". ha ez így van, akkor a világegyetem fps-e egyenesen arányos, sőt megegyező a fény dps-ével, ergo amikor te fénysebességgel mozogsz, tulajdonképpen együtt "mozogsz" az idővel, ezért is "áll" az meg olyankor (elméletileg). s mivel a tömeggel, anyagi megnyilvánulással rendelkező objektumokra hat az idő, képtelenek fénysebességgel mozogni (elméletileg).


ui.: bízom benne érthetően fogalmaztam.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!