Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan könnyen beszerezhető...

Van olyan könnyen beszerezhető anyag, ami gátolja a véralvadást?

Figyelt kérdés

Szeretnék ilyen nyakláncot, [link]

és az üveget vérrel megtölteni, de az hamar megalvad. Miel lehetne ezt meggátolni? A formalin mit csinálna vele?


2012. szept. 30. 22:08
 1/5 anonim válasza:
miért pont vérrel iszogatnád vagy mi vele a célod,mert nem muszáj pont vért beletölteni vmilyne hasonló színű és állagú folyadék is megteszi
2012. szept. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Patkányméreg,mint véralvadásgátló szer,nézz utána az összetevőinek.

Tudni kell hogy a vér egy élő,szerves anyag,bomlik viszonylag hamar,stb.Szerintem tartósítószer,konzerválószer is kell de akkor se bíznék benne.

2012. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igen, az előttem író jól írta. Egyszer egy olyan raktárban dolgoztam, ahol elszaporodtak a rágcsálók. Ki volt rakva egy tábla a bejáratnál, hogy véralvadást gátló szerrel gázosítva. Nem éreztem semmilyen szagot. Később rakodás közben megvágtam az ujjam. Kis vágás volt, nem is nagyon foglalkoztam vele. De mikor már olyan volt a pólóm, mint akit sörétessel mellbelőttek (mert oda töröltem) eszembe jutott a táblán olvasott szöveg. Rendkívül hatékony szer. Majd öcsémet megkérdezem, hogy ő hogyan tartósította. Ő az egészségügyben dolgozik és van 3 üvegcse vérmintája a saját véréből, már egy éve biztos megvan és még mindig nem alvadt meg, bár kicsit sötétebb lett a színe.
2012. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A parafadugóval nem tudod a vérmintát úgy lezárni (légmentesen), hogy ne induljon bomlásnak.
2012. okt. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gromo ***** válasza:

A patkányméreg K-vitamin antagonista, "kémcsőben" nem gátolja a véralvadást, csak úgy, ha az élő szervezetbe bekerül, itt a máj K vitamin képzését gátolja, aminek a következménye alvadási faktor termelődésének a hiánya, ez okozza a vérzést és a rágcsáló pusztulását.

A legegyszerűbb módszer a Ca-oxalát, pár kristályt összerázni a vérmintával, és folyékony marad. A bomlást viszont nem gátolja. A formalin a vérfehérjéket kicsapja, degenerálja a vvt membránjait, és egy nagy barna katyvasz marad utána.

Ékszerként használatra a piros temperafesték oldatát javaslom, célszerűbb mint bármely bomló szerves anyag.

2012. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!