Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez az elmélet létezik már?...

Ez az elmélet létezik már? (Sötét anyag, Miért tágul az univerzum, ha a gravitáció mindvégig ellenkezőleg hat? )

Figyelt kérdés
A sötét energiára semmi kézzel fogható bizonyíték nincsen. Én viszont még sehol nem olvastam olyan elméletről, amely szerint az anyag pusztulása okozná ezt. Konkrétan anti anyagot se találtak "kész" állapotban, csak kísérlettel állítottak elő. DE! Mint ahogy Hawkingék tartják, a fekete lyukak is elpusztulnak ("elpárolognak") egy idő után, (Hawking-sugárzás) még hozzá pont az anyag-antianyag jelenség miatt. Semlegesítik egymást, eltűnnek, és ezáltal energia szabadul fel. Tehát az elmélet: Nem lehet, hogy ez az az energia, ami a tágulást tartani tudja? Elvégre a gravitáció a leggyengébb kölcsönhatás. Várom a hozzáértők véleményét! :)

2012. szept. 29. 21:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem beszélve a többi objektum (főleg a hatalmas objektumok) folyamatos pusztulásról, sugárzásáról. (Kvazárok, magnettárok stb)
2012. szept. 29. 21:10
 2/6 anonim válasza:
100%
Szóval te azt állítod hogy szerinted a fekete-lyukak eseményhorizontjánál megjelenő anyag és antianyagból mindig az anyag kerül a fekete lyuk "gyomrába", ezáltal több lesz az antianyag melynek antigravitációs hatása van, és ez miatt tágul egyre gyorsabban az univerzum? Jól értem? Mert ha igen akkor számomra ez új és érdekes.
2012. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Inkább azt, hogy ezek a pusztulások révén felszabadult energiák lökéshullámai. Ha ez így van, akkor fenn kéne álljon egy egyensúlyi állapot, bizonyos értelemben ezek az intenzív energiaáramlások kiegyenlítik a gravitáció összehúzó erejét. De amit Te mondasz is egy elmélet. :) Bár ha jól tudom, az antianyagnál se tudták kimutatni az antigravitáció jelenségét, igaz, amennyit előállítottak, az azonnal el is tűnt.
2012. szept. 30. 22:36
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egyensúlyi állapotot persze a jövőre értem, mert a kutatások szerint még mindig gyorsulva tágul az Univerzum, tehát még mindig tart az Ősrobbanás hatalmas ereje. Elég felfoghatatlan. :)
2012. szept. 30. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

A tágulás folytatódik, de nem csak távolodás létezik az univerzumban.

Találhatóak ott galaxisok, amik éppen osszeolvadnak.

A nyílthalmazok között akadnak csillagok, amelyek egy irányba, sőt összefelé tartanak.

Világmodellünk kétféle lehet: Vagy örökösen tágulni fog, vagy ha elért egy határra, onnan megkezdődik a zsugorodási fázis.

Még talán az is lehetséges, hogy egyensúly állapot következik be.

Erre van a legkisebb esély.

2012. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy annyira hülye vagy, hogy még a kérdésedet se tudtad leírni...


A többi hülye meg válaszol neked, de nem az igazsággal (az ezredéhez is hülyék), hanem a saját vallási áltudományával...


Undorító... ti mind tetvek vagytok. Te is, meg az előző válaszolók is.

2012. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!