Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miből tudok biztonságos...

Miből tudok biztonságos rakéta-hajtóanyagot készíteni, ami könnyen és olcsón beszerezhető és indításkor nem robban fel?

Figyelt kérdés
Puskaporral már próbálkoztam, de biztos nem lett tökéletes az arány, v. a szemcseméret nem volt jó, ezért nem szállt fel a rakéta. A salétromsóm meg elfogyott és már nem tudok szerezni sehol. Valami egyszerűbb megoldás kéne.
2012. okt. 10. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sűrített levegővel kinyomott vízre gondoltál már?
2012. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyat már csináltam, nekem valami komolyabb kellene, amitől akár több száz méterre is felmegy, ugyanis villámot szeretnék befogni a végere erősített vékony rézhuzal segítségével.
2012. okt. 10. 22:46
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Amatőr rakétázáshoz leginkább cukros lőport szoktak ajánlani(60% salétromsó, 40% cukor összeolvasztva), ha nincs salétromsód és türelmes vagy, akkor gyufaméreggel is kísérletezhetsz. Sok infót találhatsz egyébként ezen az oldalon: www.pyrocenter.hu
2012. okt. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Wow, nem csak a kezed akarod lerobbantani, hanem még meg is akarod magad b*tni egy villámmal. Minden elismerésem! Darwin díjra hajtasz?
2012. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Írtam privit!
2012. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
53%

Én modellrakétázással foglalkozok... és nekem a KNO3+ cukor jött be eddig

Rekordom elég magas...

kálium-nitrát : Gazdabolt

200g KNO + 72G porcukor + 8g szőlőcukor (natúr porba lehet kapni Natura kft) + 120G Víz. Ezt elektromos sütőlapon 30percig főzöd 3-as fokozaton és akkor jó ha jól ég:)D

+ Alumínium oxid-al felturbózhatod a végén (de max 1-2g)

AL2O3: festékbolt

2012. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
((14/f))
2012. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fent említett oldalon egyértelműen nem értenek a kémiához, nem szakemberekről van szó és erősen hiányos pirotechnikai tudással oktatnak hibás, szabálytalan,téves és életveszélyes módszereket fiataloknak.Egy hivatásos pirotechnikai üzemből ezeket a pyrocenteres urakat páros lábbal rúgnák ki a főzőlapjukkal és az oldalon említett módszereikkel együtt!
2013. márc. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!