Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak olyanok, akik úgy...

Vannak olyanok, akik úgy esznek, hogy minden falathoz isznak. Miért is baj ez?

Figyelt kérdés
azt tudom, hogy valami miatt nem jó, de valaki le tudná írni? emésztés? vagy valami más?
2012. okt. 11. 09:19
 1/2 anonim válasza:
hát én nem minden egyes falat után,de evés közben többször is iszok.nem tudom, hogy miért baj.
2012. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az enzimeket hígítja a gyakori ivás. Nem a nyálnak kell termelődnie a falat rágása közben - hanem iszol.

Az amiláz például elősegíti, hogy az összetett szénhidrátok, mint a keményítő molekuláiban az egyes cukormolekulák közötti kötések fölbomoljanak.

Egészséges nyálelválasztás esetén a nyál, ez a rendkívüli biológiai folyadék a fogakról folyamatosan lemossa a baktériumokat. A nyálmirigyek napi egy-két liter nyálat képeznek a mirigyszöveten átáramló vérből. A nyálban lévő emzímek nemcsak az emésztésben játszanak fontos szerepet, hanem a szervezet védekezőképességében is. A nyál lizozim enzime bizonyos baktériumok sejtfalát megtámadja. A fal átszakad, és a baktérium elpusztul. A nyálban antitestek is kiválasztódnak, főleg az immunoglobulin A, amely szintén védi szervezetünket a külvilág támadásaitól.


Ha iszol minden falathoz, nem serkentődik a nyál elválasztása és a fent leírtak is csökkentett módban valósulnak meg...

2012. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!