Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A föld melyik részén látszik...

A föld melyik részén látszik legközelebb az égbolt, a felhők és a csillagok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

honnan számít valami égboltnak? ha elhagyjuk a légkört? mert akkor az északi és a déli sarkon van a legközelebb, mivel itt a legvékonyabb a légkör, de csak pár kilométeres a különbség

felhők szinte mindenütt -ami nem sivatagi rész- vannak, mivel 1.5 km-től a föld felett már képződnek felhők mindenhol. pl egy magas hegyen megtörténhet az hogy épp egy felhőben állsz, így ott.

A legközelebbi csillag a Nap, de mivel forgunk körülötte + a tengelyünk körül is forgunk, ezért mindig másik pont van közelebb hozzá. A többi csillag több ezermilliárd kilométerre van innen, szóval azt a pár kilométert elhanyagolhatjuk "A" és "B" pont között a földön.

2012. okt. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az égbolt, és a csillagos részt nem értem, de az atmoszféra a sarkoknál a legvékonyabb, és az egyenlítő környékén a legvastagabb, hála a centrifugális erőnek.
2012. okt. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nagyfater ***** válasza:
A Hiamalaja csúcsán.
2012. okt. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 rajen77 válasza:
100%

A nap körül nem forgunk, hanem keringünk...

Igen a Csomolungma.

2012. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a mount everestet is figyelembe véve a sarkokon még mindig közelebb van a légkör vége
2012. okt. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Leginkább úgy értettem, hogy csak "látszatra", tehát nem biztos, hogy valóban ott van közelebb, de a légköri viszonyok vagy bármi más miatt úgy tűnik mintha ott közelebb lenne az égbolt. Mint ahogy pl. a naplemente is sokkal nagyobbnak tűnik a tengeren, mint másutt. Nem tudom, hogy van e ilyen légköri jelenség "látszat", azért kérdem. Magam viszont többször tapasztaltam, különösen érdekes volt az, amikor mélyföldről tengerszint feletti magasságba kerültem, de a hegyekben is persze, de ott inkább azaz érzésem volt, hogy én emelkedtem fentebb, itt meg mintha az ég jött volna közelebb.

2012. okt. 30. 16:50
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Látszatra a sivatagban, nyílt tengeren látszódik a legközelebbinek az égbolt, mivel az emberi tudat a távolságot mindig valami ismert mérethez képest érzi.


Tehát ha megállsz egy nagyon magas épület tövében, úgy tűnik, mintha az ég is nagyon-nagyon messze lenne, hiszen az agyad tudja, hogy az épület magas, mert meg tudod állapítani az ablakokból/stb. Viszont, ha egy nagyon sík terepen vagy, akkor nincs semmi, amihez viszonyítsd a távolságot, és mivel az "ég" kvázi végtelen távolságra van (Földi léptékkel mérve, mert a felhőket kivéve a Hold, csillagok rendkívül messze vannak) ezért a szubjektív érzékelés miatt nagyon közelinek fogod érezni :)

2012. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!