Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lenne egy kérdésem fizikával...

Lenne egy kérdésem fizikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha egy olyan szobában vagyunk ahol nincs levegő tehát vákum van és oda beviszünk egy vizzel telt lufit és szétdurrantjuk a viznek milyen alakja lesz.De a szobában van gravitáció.

A viz vizcsepp alakú lessz vagy pedig gömb alakú?



2012. okt. 15. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A víz intenzívebben párolog alacsony nyomáson, de a felületi feszültsége miatt nem törik meg egykönnyen az alakja. Zuhanáskor nem módosul a formája, hiszen nincs légellenállás.


Keress youtube-on "slow motion" kulcsszóval (lassított felvételes) videókat, lufit fogsz találni közöttük.


Én már láttam, körülbelül az történik, hogy a lufi gumija finoman lecsúszik a benne lévő vízgömbről, mintha az szilárd lett volna.

2012. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
úgy érted a szétdurrantás után? szerintem ugyanaz történik mint levegővel telt szobában, a klasszikus vízcsepp forma amúgy meg a levegőben történő szabadedés közben alakul ki, szerintem...
2012. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen a szétdurranás után gondoltam.Az elsőnek üzenem hogy biztos nincs igaza mert ebben az esetben nincs léggelenállás.Megkérdeztem a fizikatanáromat és azt válaszolta vizcsepp alkú lessz.De azért légyszi segitsetek.
2012. okt. 16. 16:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Láttad már, hogy az ürállomáson az ürhajósok hogyan isszák a vizet? Dió nagyságú vízgömböket vadásznak, mert a súlytalanság állapotában a víz is lebeg.
2012. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
Feltettem ezt a kérdést a [link] alatt. Kiváncsi vagyok, a németek mit válaszolnak rá...:)))
2012. okt. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó, elolvashatnád figyelmesen a kérdést, amit megválaszolsz. A képzeletbeli szobábban vákuum van, nem súlytalanság, a kettőnek semmi köze egymáshoz, csupán a világűrben mind2 egyszerre van jelen...
2012. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*bocs, utolsó előtti
2012. okt. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!