Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a megoldása ennek a feladat...

Mi a megoldása ennek a feladatnak?

Figyelt kérdés
Kb.1 t hulladékot égetünk el levegőben. A légfelesleg tényező 2. (A légfelesleg té- nyező azt mutatja meg, hogy az elméletileg szükséges – azaz sztöchiometriai mennyiségű – levegő hányszorosát alkalmazták az égetés során. ) A levegő nitrogénje, valamint a levegőfelesleg oxigénje nem reagál semmivel az égetés során. Tudjuk, hogy a hulladék égetésekor 1 m3 levegő teljes sztöchiometrikus elhasználásával 3 m3 azonos állapotú oxigénmentes füstgáz keletkezik. Számítsa ki, hány m3 nitrogént tartalmaz a füstgáz, ha annak térfogata 4000 m3 és nitrogén csak az égetéshez használt levegőből származik! A levegőt tekintse 21 térfogatszázalék oxigént és 79 térfogatszázalék nitrogént tartalmazó gázelegynek! Számításának gondolatmenetét is rögzítse! azt értem hogy 2x a levegő és hogy x levegő van a 4000m3 gázban de innentől fogva fogalmam sincs hogyan kéne tovább csinálni

2012. okt. 21. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem egészen. Most a füstgáz oxigéntartalma mennyi? 21%, vagy kevesebb? Mert ha kevesebb, akkor megnö a CO².

O²<--->CO²

21%---0%

20%---1%

19%---2%, és így tovább.

2012. okt. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy a hulladék égetésekor 1 m3 levegő teljes sztöchiometrikus elhasználásával 3 m3 azonos állapotú oxigénmentes füstgáz keletkezik.

------------

Ez így NEM igaz! A füstgázban mindig van Oxigén, vagy O² állapotban, vagy CO² állapotban. Lásd a fenti hsz-emet!

2012. okt. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
[link] itt van a megoldás 3. feladat e, kérdés de nem nagyon értem a megoldást
2012. okt. 22. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!