Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom kiszámolni, hogy...

Hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyi CO2 keletkezik pl 10 gramm szódabikarbóna és 2 dl 9%-os ecetsav összekeverésekor?

Figyelt kérdés

2012. okt. 25. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez hibás kérdés! A 10g anyag egyértelmű! De a sav megfoghatatlan!Ez lehet súly %-os térfogatszázalékos vagy vegyesszázalékos is!Melyik a 3 közül?
2012. okt. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A háromfajta % nem egyforma anyagmennyiséget tartalmaz!
2012. okt. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel az ecetsav folyadék, jó eséllyel térfogatszázalékról van szó. (A bolt ecetre is V/V% van írva.)


Kiszámold, hogy 1o g szódabikarbóna hány mol, hogy az ecetsav max mennyi szodabikarbonával tud elreagálni. Majd a felírt egyenlet alapján meghatározod, hogy mennyi anyagmennyiség alakul át a reakció során.

2012. okt. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tévedsz nézd csak meg egy 20%-os ecet flakonját ezer gr ecetben 200gr CH3COOH van!Pont tömegszázalékos!Az alkoholok térfogatszázalékosak!
2012. okt. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nahát, meg mertem volna esküdni! :-D
2012. okt. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én láttam már olyan ecetet is, amin vegyesszázalékban volt feltüntetve (m/V)%.
2012. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Killer81 válasza:
Ha ezt akváriumi CO2 fejlesztéshez szánod, akkor máris tegyél le róla. Sajnos ez ecetsav párolog és párája keveredik a CO2-vel. Bekeveredik a vízbe és néhány hét leforgása alatt tönkre teszi a növényeket és legyengíti az élőlényeket. Tudom, mert nálam így történt. A citromsav a megfelelő sav erre.
2014. febr. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!