Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valami értelme az "oxigénn...

Alaque kérdése:

Van valami értelme az "oxigénnel dúsított" ásványvíznek?

Figyelt kérdés

Láttam már egy ideje a boltokban, hogy van ilyen, hát gondoltam veszek egyet és kipróbálom. A boltos azt mondta, hogy buborékos, de nem az. Az íze ugyanolyan, mint a sima szénsavmentesnek. A címkére ellenben az van írva, hogy több oxigénhez jut tőle a szervezet.


Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem az ember elsődleges szerve az oxigén felvételére a tüdő. A gyomornak is lenne ilyen funkciója, csak mi buta emberek eddig nem használtuk ki? Úgy bízom a kereskedőkben és a marketingesekben, tudom, hogy biztosan jót akarnak és nem egyszerű parasztvakításról van szó. Hadd ne csalódjak!



2012. okt. 28. 01:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos csalódást okozok neked, mert hülyeség. A kereskedő meg öntse az akváriumba és a tüdejébe...
2012. okt. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Hogy lehetnek ennyire analfabéta emberek akik még azt se tudják hogy a gyomor nem oxigénfelvételre van? Vagy tudják de ennyire pofátlanok hogy a semmiért pénzt kérnek?
2012. okt. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És az lehet, hogy legalábbis egy egészen kicsi, hangyányi, sőt, hangyalábujjkörömnyi értelme van neki azon kívül, hogy negyven forinttal több pénzt kérnek érte literenként? Hogy mégis valamennyi oxigén a véráramba jut a nyálkahártyán át (amit azért kétlek), vagy akármi?
2012. okt. 28. 01:38
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyébként a halaknak biztosan üdvös...
2012. okt. 28. 01:39
 5/16 anonim válasza:
5%

bizonyított tény, hogy a nyelőcső-, gyomor-, bélnyálkahártyán keresztül az oxigén hatszor-, tízszer jobban felszívódik, mint a légutakból


sejtszinten kell gondolkozni és máris látjátok,hogy nem hülyeség.

Egyébként pí víz a neve.

2012. okt. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5ös megbocsáss de kelepcébe estél.


[link]

(remélem elég hivatalos forrásnak hat)


"Thus a breath of fresh air contains more O2 than a litre of hyperoxygenated water."

2012. okt. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként bizonyított tények hivatalos forrásával meggyőzhető vagyok mint mindig.
2012. okt. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Az oxigén kifejezetten KÁROS a szervezetünk számára. Bár tény, hogy nélküle nem tudunk élni, de a túlzó oxigénbevitel bizony nem tesz jót, ha hosszú távon történik.
2012. okt. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Mint sejt- és molekuláris biológius, jót röhögtem az 5. válaszoló válaszán, de inkább már kínomban -.-" Nagyon egyszerű egy ember lehet


A kérdésre: Nem, nincs semmi értelme, parasztvakítás az egész

2012. okt. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Ki kell próbálni. Több oxigénhez nem jutsz hozzá, de lehet hogy egy kiadósat fingasz vagy büfögsz tőle..
2012. okt. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!