Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy harmonikus rezgőmozgást...

Egy harmonikus rezgőmozgást végző test max gyorsulása 5.1m/s2, a rezgés periódusideje 6. 0s. Hány cm a rezgés amplitúdója? Egy harmonikus rezgőmozgást végző test maximális gyorsulása 7.8m/s2, max sebesége pedig 3.3 m/s. Hány Hz a rezgés frekvenciája?

Figyelt kérdés
Elég lenne pár képlet,mert nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2012. okt. 28. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a maximális gyorsulás az A*omega^2, ahol az omega a körfrekvencia/rezgés freknvenciája, és az A az amplitúdó ugye. Az omega=(2*pí)/T, ahol T a periódusidő.

Innen meg menni fog már a dolog.

A maximális sebesség képlete pedig A*omega, vagyis ha elosztod a max gyorsulást a max sebességgel, akkor elvileg megkapod a rezgés frekvenciáját, ami maga az omega rezgőmozgás esetében.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezeket a képleteket találtam én is,de mégse jó vmiért az eredmény :/
2012. okt. 28. 13:06
 3/10 anonim ***** válasza:

elvileg nekem, ha jól pötyögtem számológépen, 465cm jött ki az első feladatra, és a másodikra pedig 2,36Hz.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az első jó lett :) de a másodiknál még mindig nem passzol vmi :( köszönöm!
2012. okt. 28. 19:14
 5/10 anonim ***** válasza:

elosztottam a kapott omegát 2*pível, és 0,37 jött ki, és azért, mert omega=2*pí*f(frekvencia). (második feladat)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szóval lehet tévedtem, mert végül is az omega az körfrekvencia. elvileg az f az pedig a rezgések/körök száma másodpercenként.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Teljesen jó! Mégegyszer köszönöm!
2012. okt. 28. 21:43
 8/10 anonim válasza:
Hello! Nekem a második még mindig nem tiszta, le tudnád vezetni képletekkel légyszi?
2012. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia.


A maximális kitérés az maga az A, vagyis az amplitúdó.

A maximális sebesség, vagyis a Vmax=A*omega.

A maximális gyorsulás, azaz az amax=A*omega^2

Az omega képlete pedig omega=2*pí*f, ahol az f a frekvencia, amit keresünk.


A maximális gyorsulást és a maximális sebességet ismerve ki tudjuk számolni omegát.

omega=amax/Vmax, hiszen ha megnézed, akkor láthatod, hogy a gyorsulás sebességgel való elosztása során egyetlen omega marad.


A frekvenciát, vagyis az f et pedig átalakítással omegából megkapjuk. f=omega/(2*pí).


röviden ennyi.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nagyon köszönöm!!! :)
2012. okt. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!