Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A felhajtóerőnek önmagában...

A felhajtóerőnek önmagában lehet forgatónyomatéka? Vagy mindig egy eredő erőbe összevonható?

Figyelt kérdés

2012. okt. 31. 07:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha a test sűrűsége változó, pl. mert nem egynemű, üreges, akkor a két támadási pont jellemzően nem lesz megegyező.


de ne keverd a szezont a fazonnal. ha HELYváltoztatás érdekel (és nem gátolt a mozgás), akkor minden ráható erőt egyetlen pontban kell összegezni. forgatónyomatékokkal csak akkor kell számolni, ha gátolt a mozgás, vagy HELYZETváltoztatás is érdekel.


(helyváltoztatás: odébb sétálsz

helyzetváltoztatás: megfordulsz)

2012. okt. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy erőnek nincs forgatónyomatéka.

A felhajtóerő egy testre hat, mégpedig minden pontjában. Ugyanebben a pontban hat a gravitációs erő is (tegyük fel, hogy most más erő nincs). Azt a két erőt pontonként összegezheted. Így kapsz a testre nézve egy erőeloszlást. A testnek van egy tömegközéppontja is. Ha ehhez a ponthoz képest kiszámítod az összes többi pontban meglévő erőid hatását, akkor akkor kapsz egy ebben a pontban ható erő eredőt, és egy erre a pontra ható nyomaték eredőt. Ha csak erő van, akkor a test halad az erő irányában. Ha csak forgatónyomaték van, akkor forogni fog. Ha mindkettő, akkor forogva halad.

A konkrét kiszámítás bonyolultsága függ a test alakjától. Ha ezt a kérdést feltetted, akkor a számolás elmagyarázása már túl bonyolult lenne.

2012. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Ha csak erő van, akkor a test halad az erő irányában."


már ha az erő hatásvonala átmegy a tömegközépponton. ha nem, akkor halad az erő irányában és pörög.

2012. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A felhajtóerőnek nincs forgatónyomatéka, mert nem az erőket kell összegezni, és utána az eredőből forgatónyomatékot számolni, hanem fordítva. Előbb az erők forgatónyomatékát kell kiszámolni, és azokat kell összegezni. Tehát forgatónyomaték szempontjából az erők nem vonhatók össze.
2012. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 12:01, ha nem értesz hozzá, minek írsz? Elég vicces hogy hosszan kifejtesz egy hatalmas baromságot!


A felhajtóerő nem térfogati erő. A víz nyomása okán jön létre, azaz felületi erő, amit azonban történetesen egyszerűsíteni lehet egy eredő erőbe (bizonyítást most nem mellékelem), és az egyfajta véletlen, hogy olyan, mintha térfogati erő lenne, bizonyos feltételek mellett.

2012. okt. 31. 13:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves barátom, sok boldogságot és elégedettséget kívánok a tudatlanság végtelen fekete mélységeiben.
2012. okt. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezt miért mondod. Talán te vagy az előző, aki baromságot írt, és még mindig azt hiszi, hogy igaza van? Nem akarlak megbántani, én fizikus vagyok, ha esetleg te is, akkor elég sajnálatos.
2012. okt. 31. 15:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként elég ha a Budó első kötetét megnézed, én középiskolában olvastam utoljára.
2012. okt. 31. 15:10
 9/12 anonim ***** válasza:

A felhajtó erőt nem más, mint a folyadék nyomása okozza a test teljes felületén. Mivel a test felső oldala magasabban van, ott kisebb a nyomás, mint alul, tehát ez egy lentről felfele ható erőt eredményez a testre.


Nem kell mást csinálni, mint kiintegrálni a test felülete mentén a folyadék nyomását, majd számba venni a gravitációt, és megkapod az eredő erőt és forgatónyomatékot.

2012. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen erről beszéltem én is. És a kérdés arra vonatkozott, hogy milyen speciális esetben lesz nem zérus a forgatónyomaték.
2012. okt. 31. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!