Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2 ciklohexán-karbaldehid...

2 ciklohexán-karbaldehid molekula NaOH katalizátor jelenlétében hogy reagál?

Figyelt kérdés
Mert ha aldol kondenzáció, akkor oda két savas alfa hidrogén kellene, ha Cannizzaro reakció, akkor viszont nincs alfa-hidrogén. Vagy aldol kond. és mindkét ciklohexán-karbaldehid-ről leszakad egy Hidrogén?

2012. nov. 2. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kellene 2 alfa-hidrogén az Aldol-addicióhoz? Nem állítom, hogy az történik (mert pontosan nem tudom), de elvben lehetségesnek tartom.


15.oldal: [link]

2012. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen, pontosan ez történik akkor ha van legalább 2 alfa hidrogén (a te példádban 3 is).

de a ciklohexán-karbaldehid esetében nincs csak 1 alfa hidrogén. És ahogy az általád mellékelt példában is levállik egy víz molekula, ami a ciklohexán-karbaldehid esetében lehetetlen (?) mert csak 1 (!) alfa hidrogén van... ez lenne az én problémám :D

2012. nov. 12. 16:56
 3/3 A kérdező kommentje:
szóval azt nem értem, hogy hogyan alakul ki a kettős kötés a 2 molekula között?
2012. nov. 12. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!