Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az egyféle magvúak törzse...

Az egyféle magvúak törzse beletartozik az egysejtű eukarióta állatok csoportjába?

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze.Mivel van körülhatárolt sejtmagja,már eleve eukarióta.
2012. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nikol.T. válasza:
0%

NEM!

Mert:

Az eukarióták nem egysejtűek, hanem soksejtűek.

A prokarióták az egysejtűek, azok viszont sejtmag nélküliek.

Ugyanakkor, mivel az egyfélemagvúak (egybe kell írni) törzsébe egysejtűek tartoznak, ezek nem tartoznak bele az eukarióták csoportjába. Ugyanakkor a prokarióták közé sem sorolhatóak, mert az egyfélemagvúaknak nincs sejtfala, ellentétben a prokariótákkal.

A válasz tehát mindenképp NEM.

2012. nov. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bensdorp ***** válasza:
72%
Utolsó, ajánlom figyelmedbe bármely biológiakönyv "Eukarióta egysejtűek" c. fejezetét. Egyáltalán nem csak többsejtűek lehetnek.
2012. nov. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nikol.T.


Buksidban van némi zavar. Vannak egysejtű eukarióták, természetesen. Az egysejtű életforma nem csak baktériumokra (prokariótákra) jellemző, ott vannak pl az amőbák, az egysejtű gombák, sőt, a maláriát egy ici-pici egysejtű eukarióta okozza.

2012. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Nikol.T. válasza:

Kedves 09:47-es válaszadó és kedves bensdorp!


Őszintén szólva 15 éve nem volt a kezemben biológia könyv, és gyanítom, a lakáson belül már nem is találnék egyet sem. A válaszom maximálisan a régmúlt tudásomra alapoztam, amelyben - ennek függvényében - tévedés is lehetett. S miután a neten most utánanéztem, valóban világos lett, hogy a soksejtűek mellett egysejtű eukarióták is léteznek. (Ugyanakkor a wikipédia szerint - megbízható-e vagy sem - az eukarióták sejtekből állnak - vagyis nem csak 1-ből.)

Emellett a többi állításomnak is utána néztem - mint a sejtmag nélküli, de sejtfallal rendelkező prokariótáknak, és az egyfélemagvúknak, melyeknek nincs sejtfala. Mint kiderült, ezekben nem tévedtem.


Viszont továbbra is az a véleményem, hogy az egyféle magvúak nem tartozhatnak az eukarióták közé, mert az utóbbinak van sejtfala, míg az előbbinek nincs. (Ugyanakkor elképzelhetőnek tartom, hogy ez még nem kizáró tényező, de ezt kevéssé gondolom.)


Ám mindettől függetlenül a helyesbítést - mely szerint nem csak sokféle magvú eukarióták léteznek - köszönöm!

2012. nov. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nikol.T. válasza:
(Elnézést kérek, fent egy ponton helytelenül külön írtam az egyfélemagvúakat.)
2012. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bensdorp ***** válasza:
Sejtfala az eukarióták közt csak a növényeknek és a gombáknak van.
2012. nov. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nikol.T.


Magad is beismered, hogy elavult, talán soha nem létezett tudással válaszoltál (és ezt magad is tudtad magadról), egyébként olyan stílusban, ami semmiféle kétségedet vagy bizonytalanságodat nem árulta el, vagyis úgy tűnt, mint ha tudásod biztos alapokon nyugodna. Tehát nyugodtan nevezhetjük mindezt szándékos megtévesztésnek, hazugságnak, ami sosem derül ki, ha valaki nem jár arra és nem szól. Ez a tudományban nem megengedhető. Nem kell mindenképp válaszolni, majd jön valaki, aki ért hozzá. Te sem szeretnéd, ha egy kérdésedre dilettáns, hozzá nem értő válasz érkezne, és ne adj’ Isten ennek aztán következményei lennének. Aztán a hibás válaszoló jöhetne, hogy „bocs, én tényleg azt hittem hogy”.


Ezek után igen gyenge a wiki egymondatos, általánosító definíciójába kapaszkodni, mert egyértelmű, hogy ez a többesszám egy általános többesszám (kb.: az élőlények sejtekből állnak), ami nem azt jelenti, hogy nincs olyan élőlény, ami ne állhatna egyetlen sejtből. A saláták zöldségekből állnak, de ettől még lehet olyan saláta, ami egyféle zöldségből áll. Ugye?


A tudásod láthatóan továbbra is zavaros, hiába emelsz ki olyan szubatomikus részeket, amik igazak. Például az első válaszodban nem azt állítod (pusztán), hogy a prokariótáknak sejtfaluk van, hanem ezt:

„Ugyanakkor a prokarióták közé sem sorolhatóak, mert az egyfélemagvúaknak nincs sejtfala,”


NEM. Itt egyértelműen a MERT szócskán bukik a mondat. Azért nem sorolhatóak a prokarióták közé, mert van sejtmagjuk, nem azért, mert nincs sejtfaluk. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a tenger azért sós, mert az ég kék. És ha valaki azt mondja, hogy ez nem igaz, akkor védkezhetnék-e azzal, hogy de hát a tenger sós (tehát igazat mondtam) és az ég is kék (tehát szintén igazat mondtam).


Mellesleg nincs olyan élőlény, ami se nem prokarióta, se nem eukarióta. Valamelyiknek lennie kell mindenképp. Viszont van olyan élőlény, ami eukarióta, mégis van sejtfala, sőt, olyan prokariótai is létezik, aminek meg NINCS sejtfala. Pontosan ezért nem a sejtfal léte vagy nem léte a döntő, hanem a sejtmagé. (És amint a nevükben benne van: az egyféleMAGVÚaknak van sejtmagjuk. A név a sejtmag létére utal, ami az eukariótaság kritériuma. Van még kérdés?)


„Viszont továbbra is az a véleményem, hogy az egyféle magvúak nem tartozhatnak az eukarióták közé,”


Továbbra is pontosan annyit ér a VÉLEMÉNYED, mint egy olyan ember véleménye, aki szerint a tenger nem sós. A tények azok tények, pontosan érdektelen egy hozzá nem értő önérzetes hülye véleménye.


(Egy biológus.)

2012. nov. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Beletartoznak -
2014. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!