Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászat. Lehetséges-e...

Csillagászat. Lehetséges-e olyan helyzet, hogy a Hold, és a Draco csillagkép egyszerre látszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok, csak elméletileg érdekel, nem az, hogy a Hold fénye elnyomja-e, meg ilyenek, csak egy festményen szeretném őket "összezárni", és nem akarom, hogy aztán körberöhögjenek... Ja, és ha volnátok szívesek, nagyjából hol megy el a Hold, vagy milyen helyzetben (vagy szögben, szóval egymáshoz képest hogyan) láthatók jól együtt?

Köszönöm szépen!



2012. nov. 5. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy emiatt körberöhögnének. Nem vagyok csillagász, de szerintem ezt ők sem tudják kapásból. És a negatív válasz is olyasféle lehet, hogy az elkövetkező tízezer évben valószínűleg nem. Persze akkor majd az utókor anakronizmussal vádol. De tény, hogy nem egészen saját élmény után fested az együttállást.
2012. nov. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 belapus ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire segít, de vannak planetárium-programok, amelyekben talán ezt is meg lehetne nézni.


Pl.:


[link]

2012. nov. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2xSü ***** válasza:

Ugyan nem vagyok csillagász, de azért megpróbálom összeszedni neked az adatokat:


A sárkány csillagkép mindig látszik az égen (közel van a Polarishoz, az egyenlítői rács +47° – +86° között látható.


A Hold meg ugye előfordul, hogy látszik az égen. 18.29° és 28.58° között látható.


Bár kicsit bele tudok zavarodni a koordináta rendszerekbe, de ebből az jön ki, hogy az égen minimum ~19°-ra vannak egymástól.

2012. nov. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tsirche ***** válasza:

Üdv!

Szerintem soha nem lesz a Hold a Sárkány közelében, mivel az ekliptika mentén halad végig az égen (pár fok eltéréssel), keleten kel, délen vonul, nyugaton nyugszik. A Draco pedig északon, elég közel a Polarishoz fordul egész évben.

2012. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2xSü ***** válasza:
Magyarán. Látszik egyszerre a égen a két objektum, de közel nem igazán lesznek. Nem fog a Hold a Sárkány csillagképben állni. Viszont az simán lehet, hogy a fejed felett ott a Sárkány csillagkép, a Hold meg éppen fent van az égen, amilyen magasan szokott lenni. (A Hold soha nincs a fejed felett.)
2012. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!