Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt hogyan tudom kiszámolni,...

Azt hogyan tudom kiszámolni, hogy mekkora lesz a lejtővel párhuzamos erő, ami gyorsítja a testet, ha csak egy erőt ismerünk, egy vízszintes erőt, ami tolja fel a testet a lejtőre?

Figyelt kérdés

Gondolom kellenek hozzá szögfüggvények meg eredő erők, csak nem látom át, hogy itt hogyan kéne őket használni.

Ábra: [link]

F1, α és a test tömege ismert, a lejtő súrlódás mentes

Az F2-re lennék kíváncsi

Köszönöm szépen:)


2012. nov. 10. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Fel kell bontani lejtőirányú és merőleges erőkre.
2012. nov. 10. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen erre rájöttem, csak nem tudom hogyan, mert akkor az F2re nagyobb erő jön ki mint az F1 re de az úgy nem lehet, vagy nem?
2012. nov. 10. 10:01
 3/5 anonim ***** válasza:
nem lehet nagyobb de olyan rohadt régen volt, hogy már azt sem tudom melyik szögfüggvénnyel kell számolni ... a francba :( ... pedig régen szerettem ezeket a példákat
2012. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A felbontás vektorokat jelent.

Melyik 2 merőleges (lejtőirányú és rá merőleges) vektor az, amit összeadsz és az eredetit kapod?

2012. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
áááááá rájöttem nagyon szépen köszönöm, az utolsó hozzászólónak nagyon köszönöm:DD
2012. nov. 10. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!