Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan oldjam meg a következő...

Hogyan oldjam meg a következő feladatokat matematikából?

Figyelt kérdés

1.,

Az ABC derékszögű háromszög BC befogója mint átmérő köré kört rajzolunk, mely az AB átfogót a P pontban metszi. Az átfogónak a körön belüli szakasza 8 cm, a körön kívüli része pedig 4,5 cm.


2.)

Milyen magas az az épület, amely a tőle 25 m távolságban levő 10 m magas töltésről nézve 42°-os szögben látszik?



2012. nov. 12. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ahogy azt órán tanultátok.

Ha teszel fel valódi kérdést, hogy hol akadtál el, segítünk.

2012. nov. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az egyes feladatban levan rajzolva ez a háromszög és a kör is de nem tudom hogyan lehetne a befogókat kiszámolni mert a szögfüggvényekben a szöget is ismernem kell ahhoz.

A kettes feladatban úgyszint le van rajzolva az épület és a töltés de nem tudom hogyan folytassam tovább.

Elég lenne egy kis segítség is. A 2. feladatban is valószínűleg szögfüggvénnyel kell majd számolni de megint csak sok ismeretlenes függvény lenne. Az órai feladatok mások mint a mostaniak. Valószínűleg te is tudod hogy a matekból végtelen mennyiségű feladat létezik kombinálva a matek ismereteket.

2012. nov. 12. 19:58
 3/16 anonim ***** válasza:

Sok ismeretlenes függvény?

Akkor rosszul rajzoltad le.

A 2-esnél pl egy egyszerű derékszögű háromszöged van, és erre kell felírni egy szögfüggvényt és meg is van a megoldás...

2012. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Megpróbálom lerajzolni


(I-I

x(I I ____________________________

__(I I/42fok______________________O)10m_______

\ /

25m


és jól rajzoltam le mert először azt hittem hogy az épület tetjről nézve a töltésig 42fok és úgy megis tudnám oldani de az épület aljától a töltésig és a föld közötti rész a 42fokos és ezt a tanár rajzolta:)

2012. nov. 12. 20:23
 5/16 A kérdező kommentje:

épület

(I-I

x(I I ______ töltés

__(I I/42fok______O)10m______

\ /

25m

2012. nov. 12. 20:24
 6/16 A kérdező kommentje:
A gykorin nem lehet szépen rajzolni ezért feltöltttem egy képmegosztra: [link]
2012. nov. 12. 20:28
 7/16 anonim ***** válasza:

Teljesen rossz a rajz.

Lerajzoltam neked.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) így már megfogom tudni oldani:) a másikkal is tudnál egy kicsit segíteni?Biztos hogy kell majd szögfüggvény de a kör és háromszög kapcsolata is biztos közre játszik valahogyan. De csak Thálész meg a háromszög körül és elé írt kör ugrik be és ez sajnos nem olyan.:S
2012. nov. 12. 20:46
 9/16 anonim ***** válasza:
Pedig ott valóban Thálész körről van szó.
2012. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Illetve mégsem.
2012. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!