Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy ruhátlan ember mínusz 15...

Egy ruhátlan ember mínusz 15 fokon mennyi idő alatt hűl ki?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
1 óra
2012. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam,hogy több,mint 10 perc.Csak azért kérdezem,mert egy fickó azt írta egy fórumon,hogy a szeme láttára egy meztelen nő 10 perc alatt elájult és negyed óra alatt meghalt(bár ő mínusz 17 fokot írt)Nekem ez elég hihetetlennek tűnt,ráadásul azt írta,hogy ez kegyes halál,nem fáj.Nehezen tudom elhinni,hogy nem fáj.
2012. nov. 22. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon függ attól, hogy mit csinál az ember, milyen az ember (kövér-e), esetleg ittas-e, vannak-e egyéb körülmények, pl hideg van ugyan, de süt a nap, vagy pedig szeles éjjel van.

Ha az ember földre került, akkor ráadásul már a talaj is hűti, sokkal-sokkal gyorsabban, mint a levegő.


Lehet, hogy az illető látott valakit földre kerülni (nem biztos, hogy meg tudta állapítani, hogy csakugyan elvesztette-e az eszméletét az illető, tehát a földre esés tényét nevezhett ájulásnak), sőt, egy 10 perces időtartam az tök hihető erre, ennyi idő alatt simán beáll az izomgörcs, különösen mondjuk egy sovány nőnél. Aztán még öt perc a földön fekve (ami lehet, hogy nem kerek 10+5, hanem mondjuk 12+7 volt, ki tudhatja megítélni), szintén reális érték. Szerintem teljesen hihető, egy óra rettenetesen sok idő, -17 fok pedig nagyon hideg.


Az, hogy nem fáj, csak relatíve igaz. Az ilyen hideg levegő bizony már bántja a tüdőt, ha a bőrrel érintkezik egy tárgy, (pl csupasz talppal áll a talajon), az fagyási sérüléshez vezet. (Tégy be fagyasztóba egy vizet, majd markold tíz percig jó erősen.) Az izomgörcs is fáj, de nem biztos, hogy tud kiabálni az ember. Ugyanakkor a fájdalomérző receptorok lehet, hogy a hideg miatt addigra már kevésbé működnek.


Azt el tudom hinni, hogy kevésbé fáj, mint mondjuk egy szép lassan végigtolt körfűrész, de azért kegyes halálnak nem nevezném.

2012. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem volt igazából baja a nőnek,csak úgy magától levetkőzött és elájult.Legalábbis ezt írta a fickó.Kérdeztem,hogy miért volt ilyen hülye a nő,de nem válaszolt.Csak annyit írt,hogy mire kiért a mentő,a nő meghalt,és nem volt szép látvány.Ezt 2 fórumon is írta,biztos van benne valami.De azt nem értem,miért írta,hogy kegyes halál,hiszen látta a nőt szenvedni,gondolom.Nem hiszem,hogy csak úgy elájult,szerintem előtte elkékült stb..
2012. nov. 22. 15:02
 5/8 gromo ***** válasza:
Nagyon sok függ attól is, van e légmozgás vagy nincs. Ha van, a kihűlés sokkal gyorsabban bekövetkezik.
2012. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez így fura, hogy valaki önként meztelenre vetkőzik -17 fokban, de azt el tudom képzelni, hogy valamilyen drog vagy alkohol hatása alatt állt, ami miatt akár a hőérzete megcsalta, akár teljesen máshol járt. De hát a fórumozó is megéri a pénzét, ha látja, hogy valaki -17-ben vetőpzni kezd, és negyed órát bámul, ahelyett, hogy fűtött helyre vinné vagy valami. Pláne, miután elájult, vagy legalábbis eldőlt a nő. (Egyébként nincs hír arról, hogy addig mit csinált a nő? Zavarodottan viselkedett? Táncolt az utcán? Hol volt a vetkőzés előtt?)


Mert habár reálisnak mondható a gyors halál, de azért ettől a történet még nem biztos, hogy igaz.

2012. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem írt többet a fickó,pedig kíváncsi lettem volna,hogy miért csinálta a nő.De azt írta,hogy próbáltak rajta segíteni,miután elájult.csak utána látták,hogy komoly a baj,de késő volt.Azt igazából nem értem,hogy miért vártak addig,míg elájul,addig csak nézték.Szerintem nem hitték,hogy ilyen gyorsan rosszul lesz..
2012. nov. 23. 17:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Rájöttem,hogy a nő mikor levetkőzött,már rég a hipotermia hatása alatt volt,és melege volt.Szóval ezért tépte le magáról a ruhát.Ilyenkor már nem remegnek,nem szenvednek,csak zavarodottak,idióta révületbe vannak,mintha részegek lennének.A pasi ezért nem látta szenvedni a nőt,azt hitte 10 perc alatt meghalt.Pedig lehet,hogy előtte a ruhába 1 órán át szenvedett mire eljutott idáig..
2012. nov. 25. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!