Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Találtam valami érdekességet,...

Találtam valami érdekességet, valaki meg tudja magyarázni ez miért van? Egy fizika feladatról van szó.

Figyelt kérdés

A lényeg hogy egy R sugarú hengerben gördül csúszásmentesen egy kisebb, r sugarú henger. Felírtam a mozgásegyenletet, ami hasonlít az inga mozgásegyenletéhez. És ha a kis henger nagyságával 0hoz tartok, akkor nem kapom vissza az inga egyenletét.



Ez miért van? Olyan, mintha a hengernek spin-je lenne


[link]



2012. nov. 25. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Azért van, mert ha r tart nullába, omega tart a végtelenbe. A tehetetlenségi nyomaték meg a nullába tart, és végtelenszer nulla határértéke lehet egy konkrét szám is, mint ahogy most is. Szóval egy végtelenül kicsiny és végtelenül gyorsan forgó henger tárolhat véges energiát, emiatt lassabban leng.
2012. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!