Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a jobb? Metnet vs...

Melyik a jobb? Metnet vs időkép vs Eumet?

Figyelt kérdés
Ha lehet indokoltan válaszoljatok.
2012. nov. 26. 17:11
 1/6 anonim válasza:
A metnet a legjobb, mert annak nagy a szakembergárdája. Nem is regisztrálhat oda be bárki, csak az, aki ismeri legalább alapjában az időjárási jelenségeket és tisztában is van velük. Az előrejelzéseket onnan célszerű olvasni. Az időképet a radar és a hőtérképe miatt érdemes látogatni. (tulajdonképpen csak ezek miatt látogatom) A felhőképe már elég pontatlan. Bizonyos esetekben (pl. zivatarok idején) a 30 perccel ezelőtti állapotot mutatja, és csak nagyon lassan frissül. Egyáltalán nem követi a saját radarképeit (már amikor bekapcsolják azokat) és olyan helyre is villámlást, vagy esőt jelez, ahol pl. már rég elvonult a csapadék. Ott nem szűrik a felhasználókat, bárki beregisztrálhat, ezért a csalók, mások adataival visszaélők is. Nagyon gyakran tesznek fel oda lopott fényképeket, amiket még csak nem is cenzúráznak. A 30 napos előrejelzései is olyanok, hogy néha 5 nap elteltével az előző előrejelzés ellenkezőjét írják. Az eumet is elég pontatlan (bár azt az oldalt már kb. 1 éve nem látogattam, mert a metnetet szoktam meg.)
2012. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi hogy válaszra méltattál, a válaszodtól függetlenül amúgy nekem is a MetNet tetszik a legjobban. A köpönyeget kihagytam, de a metnet azt is veri.
2012. nov. 29. 18:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja azt még nem mondtam hogy én tagja voltam az időképnek, nem értettem egyet a az előrejelzésüknek és utólag a szemükre mertem vetni erre ők szépen csendben kitiltottak. :(
2012. nov. 29. 18:38
 4/6 sumergo válasza:
Én is hasonló dolog miatt kerültem lapátra tavaly télen! Nem hitték el, h nálunk havazik! :-) Pedig tényleg esett!
2012. nov. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen zárkózott és magánakvaló az időkép közössége, ez a baj velük.
2012. nov. 30. 18:20
 6/6 sumergo válasza:
Ez így van! :-)
2012. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!