Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet megvédeni a...

Hogyan lehet megvédeni a tengert a szennyezéstől? Konkrét példákat várok.

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell irtani az embereket.
2012. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kutatók százai foglalkoznak ezzel, begyűjtik az adatokat, aztán összeülnek, hogy valami kivitelezhetőt találjanak ki.

Te meg azt gondolod, hogy itt a gyikon fogják megmondani??

És ha megmondják, akkor mi a s..rt kezdesz vele?

Azért egy konkrét példát mondhatok, bár ez csak igen apró hozzájárulás: ha nyaralsz, tengerben fürdesz és kisdolgod támad, vedd a fáradtságot és a parton keress egy WC-t.

Én így szoktam tenni...

2012. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát például mivel természettudományt tanulok, és sok mindent kell tudni az ilyesmiről... Amúgy meg a WC-s példát nemigen használhatom fel, mert sokkal több és veszélyesebb, mérgező anyagokat is találhatunk a vízben... Na de ha már benne van a káros anyag a vízben akkor mit lehet tenni, hogy megelőzzük a veszélyeket és megvédeni a tenger élőlényeit?! Na erre lennék kíváncsi!!
2012. nov. 29. 12:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan kérdés, mint mennyi kettő meg kettő. Mind a szennyezés elkerülése, mind a szennyeződés eltávolítása nagyon sok és sokféle megoldást igényel helytől és időtől függően.

A megakadályozás egyik hatékony formája a felvilágosítás. Mind a 6 milliárd emberé. Ez eltart egy darabig. Másik hatékony forma a kemény szankcionálás. Ennek egyik fő akadálya az ellenőrzés nehézségei és drágasága, a másik fő akadálya, hogy a szankció érvényesítéséhez hatalom kell. Hatalom akkor lesz, ha a többség megegyezik a szankcionálásban. Ma a fő szennyező az USA. Mit tennél ellene, mikor nekik van a legnagyobb fegyverarzenáljuk, és nem szégyenlősek a használatában.

A szennyeződés hatásainak csökkentéséről olvass újságokat. Például a tiszai ciánszennyezésről, a floridai olajkatasztrófáról, naponta a közlekedési baleseteknél kiömlő mérgező anyagokról. Mindannyiszor csökkentették, vagy megszüntették a bajt, és mind másképp.

2012. nov. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ui. természettudományt nem lehet tanulni, csak matematikát, fizikát, kémiát, stb.
2012. nov. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Na de ha már benne van a káros anyag a vízben akkor mit lehet tenni"

Most írjam le Neked részletesen, hogy a tengerbe került olaj összegyűjtésnek milyen módozatai vannak, ezek közül mikor melyiket célszerű használni és mennyi a költsége?

Vagy arról szeretnél hallani az olajnál maradva, az előző még a tengeren lévőtől szólna, hogy a partra sodródottat hogyan lehet összegyűjteni aztán ártalmatlanítani? Erre is többféle megoldás létezik!

Ugyanennél a kérdésnél már beszélni kell a tengerparti élővilág károsodásáról, és itt megint a megmentés módozatairól.

Melyikről akarsz részletes ismertetőt, de megjegyzem még a nem részletes ismertető is feladatonként legalább 40 oldal, és tudod az ördög részletekben van!

És még a részletes is adott területen a pillanatnyi körülményeknek megfelelően (hőmérséklet, széljárás, megközelítési lehetőségek) módosulhat, azaz teljes leírás,hogy előveszem, olvasok és aszerint cselekszek nincs!!

2012. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!