Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Használatos a Hold alakjának...

Használatos a Hold alakjának meghatározására a "lunaoid" kifejezés?

Figyelt kérdés
hallottam már ezt a kifejezést, de nagyon-nagyon ritkán. Lehet, hogy nem is helyes?
2009. aug. 18. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Még életemben nem hallottam ezt a kifejezést. a geoidot ismerem, az indokolt is, na de lunaoid? szerintem a Hold is geoid alakú, mivel ugyanolyan jellegű erők hatnak rá, amik eltorzítják a gömbhöz képest, mint a Földre.
2009. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A bolygók nevei a római mitológiából származnak, az alakjuk leírására (illeve sok egyéb tudományos dologban) azonban hivatalosan görög neveket használunk.


Föld -> Geo -> Geoid

Mars -> Árész -> Areoid

Hold (Luna) -> Szeléna -> Szelenoid.


Más bolygóra tudtommal még nincsenek ilyenek, hiszen nem vizsgálták behatóbban az alakjukat, de elméletben ennek megfelelően lehet képezni az arra vonatkozó neveket is.

2009. aug. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
szelenoid.. köszönöm :)
2009. aug. 19. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!