Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lett zöld a szemem?

Hogy lett zöld a szemem?

Figyelt kérdés
Számomra ez nagy rejtély! Szüleimnek barna a szemük és nem az a világos barna hanem szép sötét.. Bátyámnak is barna szeme lett! Apám szülei közül édesanyjának volt barna a szeme és apjának kék. Anyám szüleinél ugyan ez a helyzet csak fordítva! És a nagyszüleim szüleinek sem volt zöld szemük.. Ezért nem értem, hogy nekem miért zöld akkor a szemem.. Anyámnak 4 testvére van és 3-nak barna 1nek kék, unokatestvéreimnek sincs zöld szemük! Egyetlen vagyok a családban! Erre van valami magyarázat?
2009. aug. 18. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Zöls szem igazából nincs, az is kéknek számít.
2009. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%

Mi az h nincs zöld szem az is kéknek számít?:DDDDD

Na ilyet sem hallottam még. Akkor innentől kék a lámpa, nem zöld. Egyébként ez nem a rokonságon múlik, szerintem a szemszín nem a felmenőktől függ.

2009. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Jaj. Kedves második.

Szerinted a szemszin nem a felmenőkön műlik, de az emberiség nagyobbik része, aki valami kis genetikát is tanult másképp gondolja.

A zöld szem azért számít kéknek, mert a kék öröklési ágába tartozik.

2009. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10 generáción keresztül öröklődnek az ilyen genetikai jegyek.lehet,hogy valamelyik ük-ük szülődnek lehetett zöld szeme.
2009. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Rendben van, de a zöld szemszín akkor zöld. Ha valakinek zöld a szeme, azt mondják neki de szép zöld szemed van, akkor azt válaszolja rá hogy ááááh dehogy zöld, az igazából kék biológiailag mert a genetika stb stb??!

Az hogy már hogyan alakult ki, meg minek számít biológiailag az már teljesen lényegtelen, de az első válaszolóra írtam hogy nincs olyan hogy kéknek számít, mert a zöld az zöld. Ennyi.

2009. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Én első


Kedves morgolódó. Attól, hogy te nem érted a genetikát az még van. És attól, hogy te nem érted miért számít kéknek a zöld szem, attól még annak számít.

Mint ahogy a fehér se fehér, hanem nagyon sok szín (hullámhossz) együtt. És a fekete se fekete, hanem semmi.

2009. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Oké én értem! És olyan történhet, hogy a 10 generációközül mondjuk csak 1nek volt zöld a szeme és én pont beletartoztam abba a kb. 5%-ba hogy én az ő géneit örököltem??
2009. aug. 18. 22:25
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Mi az hogy a fekete se fekete hanem semmi? Komolyan mondom az effajta emberek azok akik még a csillagokat is lehazudják az égről, aki szerint semmi sem az ami. Különben meg a zöld attól még zöld. Nem érted? Vagy nem tudod mi az a színskála? A fekete attól függetlenül hogy "semmi", attól még fekete. Ezt magyarázom, de sajnos te elég fekete lehetsz (semmi) belülről...
2009. aug. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
És a sárga szín az mi? Teherautó? Vagy kenyér?
2009. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
a szem szín, nem színskála szerint megy. Hanem genetika. Ezt nem úgy kell felfogni, mint egy festményen a színeket... Mert ott a fű az zöld az ég pedig kék. Nem tom elmagyarázni, de én értem, hogy ők mire gondolnak!
2009. aug. 18. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!