Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Na hogy is van ez az evolúció?...

Na hogy is van ez az evolúció? Tényleg minden véletlen mutációeredménye?

Figyelt kérdés

Már másokban is felmerült a gondolat ahogy bennem is, hogy ugyebár egyes bonyolultabb biológiai képletek kicsiben kezdték, és ez eddig tök jó, a szemmel nagyon jól lehet példázni a fejlődést.


Azonban véletlen mutációk alatt tényleg arra gondoljak, hogy egyszer csak az egyik fajnál megjelent egy bemélyedés, és onnan indult el a szem további fejlődése (tudom nem csak egy élőlénytől származtatható a szem)? Emellett minden biológiai szervre, szövetre elképzelhető, hogy csupán csak egy génmutáció eredménye?


Ezen kívül még ami az érdekes, hogy egy kezdetlegesen kialakult szerv hogyan tud fennmaradni. Visszatérve a szemes példára, pl. egy szimpla bemélyedéssel hogy tudott egy egyed elsöprő teret nyerni a többi faji vetélytársával szemben, amikor azzal a kezdeti fejlettséggel igazából semmi előnye nem származik, maximum ha azt továbbfejleszti, ami egy generáció alatt nem valósul meg?


Remélem valamit nagyon félreértelmeztem az evolúció kapcsán, mert még a a többsejtű szervezetek 500 millió éves történelme során is valószínűtlennek tartom az eddig általam gondolt álláspontokat.



2012. dec. 5. 20:28
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Mikor elkezdtem olvasni a kommented, akkor fel is tettem a kérdést, és egyből rájöttem, de te előttem lelőtted a poént.


"Ha mégis megteszik, csak azért, mert valami őrült, de elég befolyásos csoportnak rá kell mutatni a téveszméire."


Tehát maga a meggyőzés érdekében vannak ezek a számok. Elsősorban a saját meggyőzésemért, aztán másokéért.

2012. dec. 12. 11:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!