Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kissé furcsa lesz a kérdésem...

Kissé furcsa lesz a kérdésem : szerintetek 38 évesen, jövő évi felvételit megcélozva, van esélyem arra, hogy elvégezem az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés
1 év alatt fel lehet készülni a felvételire? Gondolom, biológia és/vagy fizika-kémia a felvételi tárgy, ugye? Hogy érdemes és milyen anyagból elkezdeni a felkészülést? Hogy miért ilyen effektive későn, azt majd elmesélem, ha valakit érdekel.
2009. aug. 19. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Különtanárral sima ügy.
2009. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy fel lehet készülni 1 év alatt,ehhez nagy kitartás,és sok tanulás kell.Az orvosit sokan azért kezdik fiatalon mert mire kész orvosok lesznek a legtöbb már betölti a 30-35 évét.Utána építgeti tovább a karrierjét.Te 38 évesen elkezded,és mire lediplomázol ha csak 5 évet veszek 43 éves leszel.Gyakorlatod pedig még nincs..Ezért leszel hátrányban a fiatal doktorokkal szemben..de ez ne hátráltasson téged!!Ha orvos akarsz lenni akkor adj bele apait-anyait.Sok sikert hozzá!!
2009. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Esetleg az eddigi válaszolók között van medika vagy medikus?


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de valami lyan is érdekelne, amit az inditó kérdésemben feltettem : milyen tankönyvekből lehet felkészülni, és gondolom, hogy a kémia miatt kellene a magántanár, ugye?

2009. aug. 19. 20:16
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a "Bruckner" könyvből tanulod az organikus kémiát, akkor bárhová felvesznek!

Sok sikert! Nincs ez késő egyáltalán!

2009. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy medikus jelentkezik. :) Én biológia-kémia tagozattal mentem, de évek óta ezzel a két tárggyal foglalkozom, nem volt nehéz az érettségi. Ha már most (!), külön tanárral ráállsz a felvételi tárgyakra, semmi gondod nem lesz gond a jövő évi felvételivel (alul írok könyveket). Azonban egy dolog bekerülni, másik bent _maradni_. Arra gondolj, hogy az első két év alatt a fiatalok is vért f*snak az orvosin: anatómia, élettan, kémia, fizika dögivel, kevés szabad idő, sok tanulnivaló. És még így sem garantált a siker. Tehát pró és kontra értékeld azt is, hogy a sikeres felvételi után _tényleg_ akarsz-e ezzel foglalkozni. Ha a válaszod igen, a kitartásod megvan, gondod nem lehet. :)

És pár könyv a felkészüléshez: biológia - Gömöry, Müllner, Szerényi trió által írt középiskolai tankönyvcsalád, a Műszaki adja ki őket. Egyébbel kár próbálkoznod, ezek készültek a bioszfaktra, a teljes emelt anyagot lefedik, az írók pedig az ország legjobbjai. Kémia - Villányi-féle sorozat és összefoglaló, szintén Műszaki. Emellett szerezd be a fellelhető érettségi feladatgyűjteményeket (pl. 5000 kérdés biológiából) és oldd végig őket. Kémiából ajánlom az ötösöm lesz... című könyvet.

Remélem, tudtam segíteni, ha van kérdés, írj. :)

2009. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves medikus, köszönöm válaszodat. hát, enmm ondom, hogy felvidultam attól, amit irtál, de igazából erre gondoltam én is...

Minenesetre az ajánlott könyveket beszerzem, és nekifekszek.Természetesen van pár dolog, amitől tartok, de ezekre még talán korai gondolni ( patológia, sectio, stb... )

Szóval, azt mondjátok, nem mission imposible, amit szeretnék....Hát, rajtam nemigen múlna a dolog.

Kedves Medikus, Te hanyadik szemesztert nyomod, és hol, ha nem titok?


Én a SOTE-t céloznám, mert Bp mellett élünk, agglomerációban...

Ja, amit elfelejtettem : természetesen nős vagyok, egy 2 éves kislány papája :-)


Hát, hogy emellett meg tudom-eoldani, az más kérdés :-)


Várok ám még hozzászólásokat :-)

2009. aug. 19. 21:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 34 éves vagyok,és szintén gondolkodom rajta,mert minden érdekel,ami orvostudomány:)
2009. aug. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4%
Azért kérdezz utána, mielőtt energiát fektetnél a felkészülésbe, mert én úgy tudom, hogy a felsőoktatásba, nappali tagozatra 35 éves korig lehet csak jelentkezni, az orvosi karra meg nem jellemző a levelező oktatás.
2009. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én is orvosin vagyok, most végeztem az első évet. Biológiából már emelt szinten kell érettségizni kötelezően jövő évtől, de ezt gondolom tudtad. Nekünk a tanár hozott rengeteg anyagot, valamint a Szerényi könyvből gyakoroltunk. Én fizikából mentem, szerintem azt sokkal könnyebb megírni jóra, mint a kémiát, abból pedig a középsulis könyvek bőven elegek voltak.
2009. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én volnék az előző medikus. Első év, SOTE. :) Nem akartalak elkeseríteni, de azt jogod van tudni, hogy cseppet sem fenékig tejfel az első pár év. Viszont: a mostani évfolyamon igen sok 30-40-es éveit taposó medikus/medika tanul, tehát a jelenség korántsem egyedi. Az esélyed vígan adott, az egyedüli kérdés a felvételi utáni "hogyantovább". :) A boncolások nem vészesek, nálunk a lányok sem sírtak, amikor arra került a sor. Sőt, az oktatást úgy építették fel, hogy kezdetben csak a tetem egyes darabjaival (pl. kéz, láb, koponya, csontok stb.) találkozol, és mikorra már kellőképpen hozzászoktál a szaghoz és a gondolathoz, akkor kerülsz csak teljes tetemhez. A patológia ugyanilyen, csak beteg szervekkel.

Utánam említette az egyik hozzászóló, hogy 35 évesnél öregebbeket nem vesznek fel stb. Én személy szerint láttam már a SOTE-n öregebb diákot is (konkrétan 48 éves családanyát :)), de ez nem jelent semmit. Tényleg érdeklődj utána a hatályos rendelkezéseknek, mert évente szarakodnak a szabályokkal - megjegyzem, tök fölöslegesen.

2009. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!