Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orvosi fecskendőt, esetleg...

Orvosi fecskendőt, esetleg még infúziós szereléket vagy csak simán csövet lehet kapni patikában? Vagy hol? És mennyiért szokott lenni? Árakat lécci :3

Figyelt kérdés

Ja, és az engedélyköteles, ha otthon kémcsöveket, lombikokat meg egyéb eszközöket és néhány vegyszert, ilyeneket pl.:

HCl, H2SO4, FeCl, CaO... szóval egy minilabort? Nagyon szeretem a kémiát! xDDD


2011. okt. 27. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Fecskendőt lehet kapni, talán patikában is, sőt talán még tűt is. Festékpatron utántöltőben is szokott lenni, tűvel együtt. (Az nem steril!) Gumicsövet akár akvarisztikai boltban is kaphatsz, hozzávaló elzáró szorítóval.


De itt is körülnézhetsz.

[link]

2011. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen engedély csak ne kiabáld el a dolgod, mert egyes vegyszerek otthoni tartása illegális... ilyen már az elso helyen szereplo sósav is...
2012. jan. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A sósav? Az a vízkőoldóban is van, nem? Háztartási vegyszer, nem?
2012. jan. 28. 11:49
 4/6 anonim válasza:

hahaha sósav??


a sarki ABC-ben veszek 10db 1L flakonnal simán (10%)

gond nem volt belőle


---------------


vettem vele kénlapot és trisót is.

máskor ecet 20%, ammónia, szalakáli, szóbabikarbóna, stb


nem büntetnek, amíg...

azért vannak határok. pl.:ami elegendő (X) fegyver,robbanószer,méreg,stb. előállítására az már bűncselekmény.

X= 1. mennyiségben és/vagy 2. minőségben és/vagy 3. "változatosságban" (mert ha sokféle van akkor "bármit ki tudsz keverni")


pl.: ha talalnak nálad 5-10zsák műtrágyát, egymás mellett sok kén,szén,salétrom (lőpor=robbanószer)


aztán meg magadra ÉS MÁS KÖZELBEN TARTÓZKODÓ EMBERRE/ÁLLATRA IS GONDOLJ/VIGYÁZZ

zárd el megfelelően

LEGYEN ELSŐSEGÉLY CSOMAG stb.

2012. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat :)
2012. febr. 17. 21:51
 6/6 Zsazsu1125 válasza:
lehet mindet kapni vény nélkül, de egy bizonyos mennyiséget egyszerre(2-3 db). én sütéshez veszem ott a fecskendőt vagy a vastag tűt, fillérekért. én is szeretem a kémiát, ha nem okozol vele balesetet akk sztem nem gond ha vannak ilyen "alap" vegyszereid :)
2013. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!