Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik azok a tudományágak,...

Melyik azok a tudományágak, amelyek a legjobban fejlődnek a 21. században?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A magfizika, a biofizika, a kvantumfizika, a kémia, a biokémia, a kvantumkémia, az exobiológia, a sztellárasztronómia, a planetológia, a helioasztronómia, a spektroszkópia, a molekuláris genetika, a genomika, az informatika, a nanotechnológia, az elektronspin-rezonancia, a ...
2012. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Továbbá egyre nagyobb az igény a multidiszciplinaritásra, vagyis több tudományágat átölelő ismeretek felhalmozására, illetve az egyes tudományok képviselői között kommunikálni képes szakemberekre.
2012. dec. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

exobiológia? Exobiológia nem is létezik. :-D És a többi felsorolt tudományággal is vitába szállnék. pl. kvantumfizika. Mi fejlődés volt ott az elmúlt tíz évben, ami arra utal, hogy a huszadik század eleje óta exponenciális ejlődése töretlen lenne? Nem vagyok kvantumfizikus, de nekem úgy tűnik, hogy a alapvető felfedezések, amire a nobel díjakat adták, már évtizedek óta megvannak... nyilván nem befejezett field, de a fejlődése platózóban van. Biokémiával ugyan ez. Nem tudom, hogy a biofizika alatt egészen pontosan mit értesz, de a biofizikai módszerek és elméletek ötven éve le vannak rakva.


Az én listám:


anyagtudományok, metaanyagok, nem bennfenntesként ebben látom a legnagyobb jövőt.


Ott van a rendszerbiológia, ami teljesen új módon közelíti meg az elmúlt pár évtizedben megszerzett tudásunk kiértékelését. Sajnos egyelőre nem látszik, hogy mivé fog fejlődni, mivel csak egy pár éves területről van szó, de nagy ígéret.


Szerkezet alapú gyógyszertervezés, racionális fehérje tervezés... Ugyan már kiforrott ezközkészlettel dolgoznak, de a számítási kapacitások fejlettsége mostanra tette lehetővé, hogy komoly eredményeket várjuk tőlük. Ezen a területen mindenki áttörést vár.


Talán a szerkezeti biológiában jelenthet áttörést a röntgenlézer kifejlesztése, ami lehetővé tenné egy-egy fehérjekomplex szerkezetmeghatározását. Az már mpost látszik, hogy az elkövetlező évtizedben, ha ki is fejlesztik, nem lesz több készülék, mint 1-2 a világon. És maga a egész field... nem tudom, ott a lassan 7o éves a DNS szerkezet... szóval a nagy áttörést szerintem már nem nagyon fognak elérni. Ami érdekes az a komplexek szerkezete... egyes fehérjékkel már tele a padlás. Az a baj, hogy a komplexek többnyire instabilak, és vizsgálatuk nehézkes... ahogy az amerikaiak mondják: 'pain in the ass'.


Talán a GMO alapú élelmszertermelés lehet igazán nagy dobás, én mindenképpen arra számítok, hogy pár évtizeden belül mindenhol elfogadott technikává válik, és akkor elképsztő távlatok nyilnak meg.

2012. dec. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kiemelném a csillagászatot. Szerintem a legnagyobb előrelépés ebben a tudományágban van jelenleg. És ebben is várhatóak a merőben új dolgok felfedezése, hipotézisek igazolása.
2012. dec. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kvantumfizika igenis fejlődik, mi több, már az alkalmazása tart. Nem hallottál még a kvantumszámítógépekről, vagy a kvantumkriptográfiáról?
2012. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
elektrotechnika, informatika
2015. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!