Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol kapható meteorológiai...

Hol kapható meteorológiai célra kis méretű hőmérőház?

Figyelt kérdés
Netes vásárlás nem érdekel, csak üzletek.
2012. dec. 10. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy kapható, pláne így üzletben. Én vettem kb. 10 fehér virágalátétet, 3 hosszú menetes rudat, anyákat meg alátéteket és összeraktam, a belsejét meg kivágtam és beleraktam a műszert, majd egy fémlemezzel egy oszlopra rögzítettem.
2012. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam már saját mérőház készítésén, de csak fából, kiderült hogy nincs elég kézügyességem hozzá. A virágalátét műanyagból van, az viszont elvileg át tud melegedni a Napon, gondolom számít milyen vastag.
2012. dec. 10. 19:35
 3/6 Kunkli István válasza:

Én saját magamnak készítettem el egy fa hőmérőházat és az állványát is ami tartja. Mindent lefestettem zománcfestékkel. nem kis munka volt de megérte. Szerencsére nekem megvan a kézügyességem, és a megfelelő felszerelésem is az elkészítéséhez. Ha gondolod keress meg e-mailben.

Címem: istvan19901212@freemail.hu

2013. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elkészült a "remekmű"! Én is műanyag fehér színű tálakat használtam, menetes rudakkal és csavarokkal összefogtam őket, a belsejüket meg befestettem feketére és azóta elégedett vagyok. Nem is akkora ördöngősség mint korábban hittem, és alig 3 ezer Ft-ból kijött az egész.
2014. jan. 26. 00:43
 5/6 A kérdező kommentje:
És már pattogzik is le róla a festék, nagyon jó! :( úgy látszik nem árt alapozóval lekezelni feketére festés/fújás előtt belül.
2014. febr. 23. 21:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Újrakezdtem az egészet, fehér és fekete műanyag tányérokat fogtam össze, így nem kellett bajlódnom a festéssel. Természetesen a fehér alá került a fekete. Távtartó helyett 3 csavaranya választja el a dupla fedőlapokat egymástól, pont ideális távolság. Az eddigi mérésekkel elégedett vagyok.
2014. aug. 9. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!