Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nézted ma reggel a napfelkelté...

Nézted ma reggel a napfelkeltét? Egy érdekes jelenség volt látható.

Figyelt kérdés

A nap fölött egy hatalmas fényes oszlop volt látható egy ideig. Angolul sun pillarnak hívják a jelenséget, wikipedián utánanéztem. Én nem fotóztam, de kb ilyen volt:


en.wikipedia.org/wiki/File:Sun_pillar_and_kitesurfers.jpg


Illetve ennél még sokkal fényesebb és szélesebb.


Az egész úgy nézett ki mint egy nagy vörös felkiáltójel.


2012. dec. 13. 08:47
 1/7 supra01 ***** válasza:
63%

Nem!

Máskor egy nappal hamarabb szólj!


Amúgy már sokat mérgelődtem ilyenen.

Neten is mindig olyan élvezettel írják, hogy pl. aki tegnap éjjel figyelte az égen, az nagy csodát láthatott.

Ja, minden nap egész éjjel az eget lesem.

Mi a fenéért nem előtte írnak róla?

Tudom, hogy a nagyobb csillaghulláskor írnak, de az ilyen egyedi dolgokról, ami 100 évben egyszer van arról hallgatnak.

2012. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem láttam. Mikor ismétlik?
2012. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem sajnos, az ilyesmiről mindig utólag értesülök. :(
2012. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

"Máskor egy nappal hamarabb szólj! "


:D Hát apám nem semmi vagy :) Ez a jelenség nem mindig van ám! Előre nem lehet tudni. Ha a levegőben sok apró és közel egyforma jégkristály van, akkor lehet látni, amúgy nem. Ez pedig igen-igen nyugodt légkör esetén, nagy hidegben párás levegő esetén esélyes, de meglehetősen ritkán vannak ezek a feltételek úgy együtt, hogy tényleg ilyen látványt okozzon...

2012. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 supra01 ***** válasza:

Na, hogy ne csak reklamáljak, és most szólok

Csillaghullás várható

Óránként akár 120 meteort is láthatunk 13-án és 14-én éjjel, ha az időjárás is engedi. Érdemes lesz az eget kémlelni!

2012. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 supra01 ***** válasza:

Köszi 4-es:D


Igazad van.

De akkor meg legalább akkor írjanak, ha látják, hogy aki akkor épp olvassa legalább az gyönyörködhessen benne:d


Amúgy szépek a képek, klassz lehetett látni élőben! Köszi kérdező a figyelemfelhívást!

2012. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Máskor egy nappal hamarabb szólj!"


:) Ez jó volt :)


"Amúgy szépek a képek, klassz lehetett látni élőben!"


A képeknél még szebb volt. Eleinte azt hittem hogy csak képzelődöm mert annyira halvány volt, de ahogy később figyeltem a végére óriási lett. Kb. olyan volt mint egy aranyhíd egy tó felett csak nem voltak benne hullámok hanem egy egyenes oszlop volt az egész.


Most már nagyon bánom hogy nem fényképeztem le :( Nem tudtam hogy ez ennyire ritka jelenség.

2012. dec. 13. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!