Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2012 december 21 világvége,...

2012 december 21 világvége, vagy csak internetes kitaláció?

Figyelt kérdés

Nem hiszek benne de azért félek,mert Nibururól olvastam.

Miért pont 2012-re jósolják a világvégét?


A NASA válasza: Az egész akkor kezdődött, amikor a Naprendszerben felfedeztek egy állítólagos bolygót, a Nibirut, ami egyenesen a Föld felé közeledett. A katasztrófával járó becsapódást eleinte 2003 májusára datálták, de miután nem történt semmi, az időpontot 2012 decemberére módosították.


Ehhez kapcsolódott aztán, hogy a maják ősi kalendáriumának egyik köre is pont 2012 téli napfordulójával ér véget, így a becsapódást azóta 2012. december 21-ére várják.

Szerintetek lesz valami?


2012. dec. 16. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!

Nem tudom mit olvasott a Nibururól, de ettől fél?

[link]

2012. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tehát kitaláció?

Mert nagyon nem beszélt erről hogy kitalálták-e vagy számítási hibák voltak?

2012. dec. 16. 16:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A NASA soha sem állította hogy létezik ilyen bolygó.

További jó rettegést. :)

2012. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 lindmayer ***** válasza:
100%

a maják sem tudnak végtelen hosszú naptárt faragni kőből

de ha te papír és toll segítségével tudsz egy ilyet csinálni, akkor légyszi szólj nekem, mert kérnék belőle egy példányt

2012. dec. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Jó szívvel ajánlom, hogy tanulj meg az interneten keresni. Valamint tanulj egy kis szkepticizmust. Ez nem más, mint pár kérdés, amelyeket magadnak feltéve azonnal leleplezhető egy átverés. Például: ha a NASA válasza tényleg ez lenne, akkor nem szerepelne ugyanez a NASA oldalán?


A maja naptár nem 2012-ben jár le, még ez is csak kitaláció. Aki ezzel érvel, hogy a naptár vége nem jelenti a világ végét, az részben ugyanúgy bedőlt a hoaxnak.

2012. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog véget írni a világ. Egész egyszerűen új "évbe" (B'akt'un) lép a maja naptár (mellesleg az a kő, amit mutogatnak, annak semmi köze hozzá, az az aztékok "Napköve") Utolsó ilyen 1618 szeptember 18-án volt. És tippelj, semmi sem történt.

A maja naptár (Mesoamerican Long Count calendar) alapvetően máshogy számolja az időt.

1 nap: k'in

20 nap: winal

360 nap (18 winal): tun

kb. 20 év (20 tun): k'atun

kb 394,25 év (20 k'atun): b'ak'tun

Az ún. "utolsó teremtés"-től számolták az időt, ami ki lett számolva, és kijött, hogy ez Kr. e. 3114 augusztus 11-én volt (pl. 1980. május 5.: 12.18.6.16.2 a maja naptárban a nagy egységtől kicsi fele haladva). És tippelj, a híres dátum, 2012. dec. 21: 13.0.0.0.0. Meg a maják szerint az utolsó teremtés ennyi ideig tartott, úgyhogy valószínűleg innen jön ez a nagy hisztéria. Habár ők nem említették, hogy véget érne itt a naptáruk, vagy bármi....


A Nibiru meg egy nemlétező bolygó... Gondolj már bele.. a Hold 362 ezer km-re van, és sokkal kisebb mint a Föld. Tegyük fel, hogy ez a Nibiru létezik, és kb akkora, vagy nagyobb, mint a Holdunk. Nem tűnt volna már fel?? Ha 5 nap múlva becsapódik, akkor már el kéne takarnia az egész égboltot, Földet ketté kéne tépnie, és már réges-régen (sebességtől függően kb 30-50 éve) szét kellett volna csesznie a finom gravitációs egyensúlyt a Föld és Hold között. Ez csak pusztán logika, nem több. Fáj, hogy vki hisz ebben a Nibiruban... (amelyet mellesleg "William Pickering és Percival Lowell hibás alapokon nyugvó matematikai számításai alapján valószínűsítettek.")

2012. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tom Benko ***** válasza:
Szerintem világvége. :D
2016. júl. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Istenem, mekkora hülye voltam.. :')
2016. júl. 31. 17:52
 9/13 Tom Benko ***** válasza:
De te legalább felismerted!
2016. aug. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mentségemre szóljon, hogy 14 éves voltam :D
2016. aug. 1. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!