Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy függnek össze a kvantumsz...

Hogy függnek össze a kvantumszámok egymással?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy l (mellékkvantumszám) legfeljebb n-1 lehet (ahol n a főkvantumszám), m pedig 0 vagy +/- l lehet (m a mágneses kvantumszám).

Érzésre úgy elfogadja az ember, de miért van így? Nem tudtam magamnak megmagyarázni.



2012. dec. 17. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Schrödinger-féle atommodell tanulmányozását.
2012. dec. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tanulmányozom én, de ez a része nem áll össze... valahogy nem értem az összefüggést. :/
2012. dec. 17. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez jött ki a Schrödinger-egyenletből. Ez egyébként a kvantumfizika olyan ága amit még ma is kutatnak, mivel a számok nem kielégítőek, csak éppen nincs jobb atommodell jelenleg.
2012. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A mágneses kvantumszám m és l van az alsóindexében.

És van spinkvantumszámot is, ami m és az alsóindexében s van. Ennek az értéke -1/2 vagy 1/2.

Az a lényeg, hogy vannak és mindegyik levezetése több száz oldal, és a levezetésük a magyarázatuk is. A gimnáziumi fizikatanárom megmutatta a spinkvantumszám levezetését mutató könyvet, és kb. 250 oldal volt.

És nem kell megmagyaráznod magadnak, mert még mindig vizsgálják a magyarázatot erre a fizikusok.

2012. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!