Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miket tudnék vizsgálgatni,...

Miket tudnék vizsgálgatni, megnézni a most akciós tesco-ban kapható mikroszkóppal? Sajnos semmi nem volt írva mellette.

Figyelt kérdés
Nem szeretnék komolyat venni, mert időm nincs rá komolyabban foglalkozni vele, de gyerekkorom óta érdekel...

2012. dec. 18. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
A mikroszkóp pedig pont egy olyan dolog, amiből nem érdemes gagyi vackot venni, mert a gagyiság épp azt öli meg, ami a célja lenne a dolognak. Ez nem olyan mint a bicikli, hogy a jobb csak azért jobb, mert gyorsabban/energiahatékonyabban tudsz eljutni A-ból B-be. A mikroszkópnál a jobb azt is jelenti, hogy mélyebben tudod beleásni magad abba, ami a célja az egész szerkezetnek. Egy gagyi vacakkal nem tudsz elég pontosan pozícionálni, nem lesz elég világos a tárgy, gyenge lesz a felbontóképessége, homályos a képe, nem lehet normálisan fókuszálni, stb. Szóval ha ez is tipikus tuskós karácsonyi tömegszemét, akkor szerintem nem éri meg megvenni, mert játékra unalmas lesz, tanulásra meg használhatatlan.
2012. dec. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább nézz körül a vaterán vagy ilyesmi.
2012. dec. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Ott is elég húzós áron vannak. Gondolom, amivel a vizben élő apró állatokat, vért, stb. csak ilyen 50ezer fölötti készülékkel lehet megnézni. Milyent tudnátok ajánlani, amivel ezek megfigyelhetők?
2012. dec. 18. 14:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 40x, 100x, 400x-os nagyítású, a 100-assal már királyul látszanak ezek, a 400-assal meg meg is lehetne őket figyelni, ha nem mennének mindig másfelé, mint a bolondgomba :D
2012. dec. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. dec. 21. 16:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy régi gyerekmikroszkópom van, kb a tescós is ilyen szinten lehet. Amőbát még nem láttam, de papucsállatkát igen, szóval az ekkora méretűek azért jól kivehetők. Nekem 600x-os a max nagyítás. Azt azért hozzá kell tenni, hogy tényleg nem valami jó a képe, nagy különbség van közte és az egyetemi mikroszkópok között, amiket használunk.
2012. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. dec. 27. 12:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a spermiumok is nagyon jól látszanak :D
2012. dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A mozgásuk?
2012. dec. 27. 12:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem nagyon érdekes, millióan vannak, és mennek minden felé :D
2012. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!