Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne ilyen hidegben?

Mi történne ilyen hidegben?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót ami Oroszországban készült pár napja

Az emberke az emeletről kiborítja a forrásponton lévő vizet,majd a víz hullás közben szilárd halmazállapotú lesz,mint ha hó esne..



DE mi történne akkor ha valaki éppen az utcán szeretne ilyen hideg időben vizelni?



2012. dec. 21. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugyan mi lenne....kopog, mire leér ;)
2012. dec. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
-50 fok környékén is lehet vizelni a szabadban, csak arra kell vigyázni, hogy a fitymát ne húzd fel túlságosan, mert a makk szabaddá váló része a pisálás fél-egy perces ideje közben már fagyási sérüléseket szenvedhet el.
2012. dec. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fagyna beléd a ha erre vagy kíváncsi! :D
2012. dec. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ebben az a trükk, hogy a kiöntött folyadék csak akkor fagy hóvá, hogyha forrásközelben van a hőmérséklete. Egy pl 20°C-os víz csak simán kiömlene, és megolvasztaná a jeget, aztán megfagyna esetleg.
2012. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Silber ***** válasza:
100%

A forrásponti és "kicsit meleg" folyadék kiöntése más téma ilyen hideg időben. Minden bizonnyal a Mpemba-paradoxont szerette volna bemutatni. Ennek az a lényege, hogy a forró víz sokkal gyorsabban fagy meg, mint az ugyanakkor és ugyanolyan körülmények között hűtendő hideg víz. A magyarázatára vannak hipotézisek, de kétség nélkül még senki sem adta meg ennek magyarázatát.

A konkrét válaszom pedig: az emberi vizelet hőmérséklete jóval 100°C alatt van, nyugodtan lehet. Természetesen érdemes lehet figyelembe venni az előttem szóló fitymás hozzászólást. Én nem kockáztatnék :)

2012. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy belekotyogok egy ilyen fiús témába. :D


A Szibériát megjárt magyar hadifoglyoktól lehetett hallani, hogy ha a szabadban pisiltek, akkor bizony a vizelet megfagyva ért le a földre.


Én nem reálos vagyok, nem tudom, mekkora hőmérséklet-különbség kell ehhez. De az emberi test normál testhőmérséklete 36 és 37,2 °C között van, a belső ennél valamivel magasabb. Szibériában pedig tudomásom szerint teljesen megszokott a -20 vagy akár a - 30 °C napközben; így éjszaka ennél is jóval alacsonyabb lehet.

[Egy riportban egy óvónő mondta, hogy náluk - 20 °C-ig simán kiviszik a gyerekeket az udvarra játszani...]


Üdv. :)

2012. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek:)


Vajon a szellentés látszik?:D

2012. dec. 21. 18:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"[Egy riportban egy óvónő mondta, hogy náluk - 20 °C-ig simán kiviszik a gyerekeket az udvarra játszani...] "

Anno volt egy dokumentumfilm Ojmjakomról, abban azt mondták, hogy -45-ben még kimehetnek a gyerekek játszani 15 percet :)

2012. dec. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A fing jó része metángáz, az pedig -160 fokon forr. Ebből kiindulva biztosan nem látszik; pontosabban fogalmazva ha látszik is, biztosan nem a metán okozza ^^
2012. dec. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

@ 8:


Hja, hát ahány ház, annyi szokás. :D

Merthogy a hideg fogalma is relatív, ld. pl. itt:


[link]


:)))

2012. dec. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!