Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka, hogy Norvégia...

Mi az oka, hogy Norvégia nyugati partjain a sarkkörön túli kikötők egész évben használhatók hajóforgalom szempontjából?

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a Golf áramlat.
2009. aug. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
a sarkkörnek nincs közvetlen köze az időjáráshoz. a sarkkör csak annyit jelent, hogy azon túl már van olyan nap (24 óra) amikor nem nyugszik le, illetve nem kel fel a nap.
2009. aug. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Golf-áramlat miatt sokkal melegebb van, mint ahogy arra számítana az ember. Tromsőben telente sem megy 0 fok alá a hőmérséklet, igaz, a nyár meg elég hűvös, ha 20 fok van, az már nagyon melegnek számít.
2009. aug. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, a Golf-áramlat miatt. Amikor a németek megtámadták Oroszországot, akkor a szövetségesek télen is tudtak utánpótlást szállítani, mert pl. a murmanszki kikötő nem fagyott be.
2009. aug. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Trondheimben lakok, és hát igen... felkészültem én anno a hideg, fagyos telekre, de azért annyira nem hideg. Átlagban -5 körül van, de vannak periódusok, amikor végig -15 van. Az első hó amúgy novemberben esett le, és tegnap is 0 fok volt . :)

A hideg ellenére elég kevés hó van; az eső esik sokat, ami másnapra meg is fagy, így hát elég csúszósak az utak. De szeretem azért. :)

2011. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: én is Trondheimben élek, pár hete költöztem ide. Te mióta élsz itt?
2011. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!