Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy rúdra erősített test...

Egy rúdra erősített test melyik esetben mozog rövidebb ideig, ha függőleges állásból kerül vízszintes helyzetben vagy ha vízszintesből függőlegesbe?

Figyelt kérdés
A kísérlet részletes leírásának, és a magyarázatnak nagyon örülnék:) Előre is köszönöm:)

2012. dec. 28. 13:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Akkor kezdheted azzal hogy normálisan leírod a kérdést mert ebből semmi nem derül ki.
2012. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat, egy rúdra erősített test melyik esetben mozog rövidebb ideig, ha függőleges állásból kerül vízszintes helyzetbe, vagy ha vízszintes helyzetből függőlegesbe?
2012. dec. 28. 22:26
 3/19 anonim ***** válasza:

Ebből sem lehet semmit érteni .


Mi az hogy rúd meg mi mihez képest mozog milyen pályán , ha még megfogalmazni sem tudod a feladatot akkor ne várd hogy valaki segíteni tud a megoldásában.


Meg hogy van rögzítve ? oda van szögellve vagy mi? forgó csapágy vagy mi találjuk ki esetleg?

2012. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

kb. 20 cm-es hurkapálca+gyurmagolyó, itt a kép, persze a rúd és a test egyforma nagyságú(a rajzon nem látszik)

[link]

2012. dec. 29. 10:39
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy de a fizikához még messze jársz.


A bal oldali képeden el sem indul a mozgás mivel függőlegesen egyensúlyban áll az oszlopod.


A jobb oldali képen a gravitáció miatt indul el a mozgás,ami a függőlegesig gyorsul.


Ha nem raknál oda függőleges falakat akkor ez egy sinusos rezgőmozgást végző valami lenne.


Ha megadnád a tömegeket ,hosszokat ,és a bal oldalinál a lendületet amivel elindítod akkor egy mérnök ki tudná számítani az időket az általános fizikával.


Így a válasz hogy a jobb oldali mozog rövidebb ideig mivel a bal oldali el sem indul a gravitációra.

2012. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az ábrát a fizikatanárunk rajzolta, szóval jó. A hossz 20 cm, a súlya kicsi, mivel kis gyurmagolyót szúr fel.
2012. dec. 29. 17:23
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor biztos nem így hangzott a feladat mert függőleges helyzetből nem indulhat el magától egy egyensúlyban lévő test.
2012. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Érdekes, én elsőre megértettem a kérdést.


Mivel a gravitációs erő mind a két esetben ugyanakkora munkát végez (hiszen ugyanannyi a magasságváltozás), és mivel nincsenek veszteségek (súrlódás), ezért a végsebességeknek is ugyanannyinak kell lenniük. (mgh = mv^2/2, ha a rúd tömegét elhanyagolhatjuk)


Persze bonyolultabb lesz a helyzet, ha figyelembe kell venni a légellenállást is, de a különbség akkor sem lesz túl nagy (normál esetben).

2012. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most látom, hogy nem a sebesség volt a kérdés, hanem az idő. Azt viszont jóval bonyolultabb kiszámolni, de valószínű, hogy akkor lesz kisebb, ha a rúd vízszintes helyzetből indul.
2012. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Végre valaki:)

Köszönöm:) én olyasmire gondoltam, hogy mivel gravitáció meg minden, akkor lefelé könnyebben fog menni, szóval gyorsabban, felfelé meg erő kell, szóval lassabban. Vmi ilyesmi kéne kicsit fizikusosabban, és indoklással alátámasztva:)))

2012. dec. 29. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!