Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 6 g CuZn ötvözete 36,5%-os...

6 g CuZn ötvözete 36,5%-os HCl (sósav) oldattal reagálva 1,12 liter H (hidrogén) keletkezik. Levezetnétk kérlek, hogy mennyi a következő öntöttvas %-os összetétele, mennyi az elhasznált HCl (sósav) oldat mennyisége és mennyi az ötvözetnek a sűrűsége?

Figyelt kérdés

sűrűségeZn=7,13g/cm3

sűrűségeCu=9,6g/cm3 Reakcióegyenlet=Zn+2Hcl=ZnCl2+H2


Sűrűség képlete:P=m/V



2012. dec. 28. 14:18
 1/5 Silber ***** válasza:
Miféle öntöttvasról beszélsz? Először írd le normálisan a feladatot, utána beszélhetünk.
2012. dec. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na vajon mlyen ötvözet lehet???Gondlkodj egy kicsit!Ott van a felkérésbe, hogy a CuZn ötvözete, ami SÁRGARÉZ.Úgy vettem észre, hogy álltlában csak mindembe belepofázol, de semmit nem csinálsz.Nem érdemes veled foglalkozni.Hagyd olyannak azt a feladatot aki képes rá, hogy megoldjon egy hetedikes szintű feladatot.
2012. dec. 28. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Tételezzük fel, hogy standardállapotban vagyunk:

V=1,12l=1,12dm^3

Vm=24,5 dm^3/mol

m=6g

---------------------------------------------------

I.V/n=Vm innét megkapod hány mol hidrogén keletkezett

II. Miután tudod mennyi hidrogén keletkezett, a reakció egyenlet alapján tudod mennyi cinket használtál.

III.Innét pedig m/m%=(mZn/6)*100

Szerintem a sűrűség felesleg adat, de ez csak az én véleményem.

2012. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Silber ***** válasza:
Imádom a dilettánsok kioktatásait :) Főként ha leszól, hogy nem vagyok képes egy hetedikes feladatot megoldani (mellesleg nem igaz), miközben ő tette fel a kérdést, ebből pedig következik, hogy nagy valószínűség szerint ő nem. Okos...
2012. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Silber ***** válasza:

Mellesleg a megoldások:

%(m/m)(Zn)=49,52

Rho=8,38 g/cm^3.

A levezetést fentebb leírták, azt kalkuláld ki magadnak, a sűrűség pedig olyannyira egyszerű, hogy nem szükséges hozzá.

2012. dec. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!