Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meddig él egy papucsállatka?

Meddig él egy papucsállatka?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 19:38
 1/2 mustafa33 ***** válasza:
Amíg az asszony hagyja ☺
2013. jan. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

A papucsállatka kettéosztódással szaporodik. Érdemes egy kicsit elgondolkodni, mit is jelent az, hogy „meddig él”.


Mivel kettéosztódással szaporodik, ezért minden mai papucsállatka egy ősi papucsállatka továbbélése. Nem tudom, hogy mikor alakult ki a faj, de tulajdonképpen minden papucsállatka annyi idős, mint maga a faj.


Az embernél ugye van születés, de tulajdonképpen nálunk is az van, hogy mikor egy gyerek születik, akkor az a szülei sejtjeinek továbbélése. Nálunk ugye annyiból más, hogy a születéssel elválik a szülő és a gyerek, ami egy kitüntetett időpillanat, illetve születéskor kialakult önálló létformának van egy korlátozott életkora.


A papucsállatka esetén viszont nem így működik a dolog, ott olyan, mintha a szülő élne tovább két példányban. Vagy mintha a szülő megszűnne, és két utód keletkezne a kettéosztódásnál.


Persze értelmezhető úgy a papucsállatka életkora, hogy az osztódástól osztódásig tartó időtartam. De ilyen sincs, ahogy én tudom. Egy papucsállatka ideális esetben naponta háromszor is osztódhat, de gyanítom, hogy korlátlan ideig képes életben maradni osztódás nélkül is.

2013. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!