Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiai szó. Mit jelent?...

Kémiai szó. Mit jelent? Elektronegativitás

Figyelt kérdés

A poláris/apoláris fogalmak megmagyarázásában találtam és nem tudom mit jelent. Az idegen szavak és kifejezések szótárában benne van ,de nem nagyon értem.

Valaki el tudná magyarázni mit jelent?

14 éves lány.



2013. jan. 1. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Az atomok elektron vonzó képességét.
2013. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

EN elektronegativitás:

Számadat, amely megmutatja, hogy egy atom a többihez viszonyítva mekkora mértékben képes a közös elektronhéjat maga köré sűríteni. F --> Fr átló mentén csökken.


Például két H atomból képződő H2 molekulában a két H atom egyformán osztozik a közös elektronokon, mert azonos az EN-uk.

De például egy H és egy F atomból képződő HF molekulában a közös elektronokat a F atom maga köré sűríti, mert nagyobb az EN-a, mint a H atomnak (EN(F)=4, EN(H)=2,1).


Olyan ez, mint mikor cimborámmal veszünk egy rekesz sört és a közös sörből én többet iszok, mert nekem nagyobb a "sörnegativitásom" :).

2013. jan. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz -
2018. jan. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!