Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy négyszög 80 cm x 60 cm....

Egy négyszög 80 cm x 60 cm. Milyen hosszú az átlója?

Figyelt kérdés

2013. jan. 2. 13:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

@ kalmj:


"Amennyiben ez négyzet, akkor 100. :)"


1. A kérdésbeli NÉGYSZÖG a megadott oldalhosszúságok alapján NEM négyzet, hanem TÉGLALAP.

2. Ha téglalap, akkor is 100; mivel így is derékszögű háromszög keletkezik az átló behúzásával, tehát alkalmazható rá a Pitagorasz-tétel. :)


-------


@ 7:


Nem lehetsz ennyire tök... Még akkor sem, ha most ébredtél fel. :P


"Szerintem még Berta wooster sem tud olyan négyzetet rajzolni, amelynek egyik oldala 80 a másik meg 60 centi."


???


1. Veled ellentétben én nem hittem azt, hogy négyzetről van szó.

A NÉGYSZÖG szót használtam.


2. Azt írtam, hogy a kérdező rajzolja le KICSINYÍTVE.


3. Ettől függetlenül: ugyan már miért ne tudna bárki lerajzolni a négyszöget (téglalapot) eredeti méretben? :O


Szerintem máskor igyál egy kávét vagy egy teát (ízlés szerint); vagy végezz el néhány jótékony, vérkeringést serkentő tornagyakorlatot friss levegőn, és így talán nem irkálsz majd ennyi zöldséget. :D


Ja, és a nevem Wooster. Nagy W-vel, mert tulajdonnév. :P

2013. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja, tudom, egyből javítgattam is magam. Nem volt kávé, elfogyott.
2013. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 kalmj ***** válasza:

"1. A kérdésbeli NÉGYSZÖG a megadott oldalhosszúságok alapján NEM négyzet"

stimmel :D

2013. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Cuprum ***** válasza:

Amúgy csak megkérdem, hogy miből következtettünk arra, hogy ez a négyszög egy téglalap?

Nem mondta a kérdező egy szóval sem, hogy 90fokosak a szögei. Lehet akár deltoid vagy paralelogramma is, tény, hogy akkor a két átló nem ugyanolyan hosszú.

De többen is a téglalap szót azonosnak vélték a négyszög szóval, nem értem miért.

2013. jan. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 kalmj ***** válasza:

"Amúgy csak megkérdem, hogy miből következtettünk arra, hogy ez a négyszög egy téglalap? "


Én is erre akartam célozni, csak elhibáztam. Viszont, ha csak 1 (féle) átlója van, Akkor ez téglalap, mert más esetben hosszabb és rövidebb átló lenne a kérdés. :)

2013. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, Pythagoras tételt én is ismerem, nem is jutott eszembe! :)

Többiek: azt írtam, négyszög, nem azt, h négyzet, uh jól írtam!

2013. jan. 3. 11:29
 17/19 anonim ***** válasza:

@ 12:


"Ja, tudom, egyből javítgattam is magam."


Láttam, flood-bajnok. :P

De a kötözködésért nem kértél elnézést; ezért "kénytelen voltam" rád mordulni egy kicsit...


"Nem volt kávé, elfogyott."

Hát akkor így jártál. :D


@ Cuprum:


"Amúgy csak megkérdem, hogy miből következtettünk arra, hogy ez a négyszög egy téglalap?"


Kalmj indoklásán felül (hosszabb és rövidebb átló) még:

- Mert ez a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb lehetőség.

- Mert ha nem téglalap lenne, akkor - szerintem - másképp szövegezték volna meg a feladatot: a és b oldal hosszúsága külön; plusz utalás az általad említett szögekre.

- Ilyen formában felírva a területre is utalhat (80 x 60 cm) --> T = a * b --> Ez pedig megintcsak a téglalaphoz vezet.


"Nem mondta a kérdező egy szóval sem, hogy 90fokosak a szögei."


Ha nem 90 fokosak lennének, akkor csúnya lenne ezt az infót kihagyni a szövegből...


"De többen is a téglalap szót azonosnak vélték a négyszög szóval, nem értem miért."


Kik? :O

Én ugyan nem... :)

2013. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Cuprum ***** válasza:

Berta:)

Ugyanígy érzek én is, nyilván következtethetünk arra, hogy ez egy téglalap, más esetben nem kapunk konkrét számot a feladatra.

De a matek egy egzakt tudomány, nem szerencsés ha nincs minden adat megadva, mert akkor csak következtetni tudunk néhány dologra,ami számunkra ,,ésszerű", ez pedig növeli a hibázás esélyét.

Másrészt az átlós részt nyelvtanilag minden ember másként dolgozza fel.

Abban értsünk egyet, hogy ha a ,,négyszög" helyett a ,,téglalap" szót használják a feladatban, elkerülhető lett volna ez a sok félreértés :)

2013. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

@ Kérdező:


Bocs, hogy csak most; valószínűleg nem láttam még a kommentedet, amikor az előző választ írtam.

A lényeg:

1. A geometriai feladatoknál mindig segít, ha rajzolsz magadnak; főleg, ha lány vagy. :)

2. Gyakorolj sokat, így rutint szerzel a megoldási lehetőségek / formulák felismerésében. Pl. jelen esetben a _derékszögű háromszög_ szinte ordít a Pitagorasz-tétel után. :D


-------


@ Cuprum:


Lehet, hogy itt most nem úgy tűnt, de én egy kifejezetten jól szelídíthető fajta vagyok. :D

Úgyhogy nem csak az utolsó mondatoddal tudok egyetérteni, hanem a többivel is. :)

Pedig én nem művelem magas szinten a matekot, "csak" szeretem. A tudást nálam gyakran a megérzés és / vagy a kísérletezési kedv helyettesíti (vagy egészíti ki) egy-egy kihívásként kezelt feladatnál. Ha jól esik épp a fejtörés, akkor jó esetben kikínlódom a megoldást; ha nem, akkor hagyom az egészet a csudába. Az én szintem - bár tapasztalataim szerint az átlagnál magasabb, de - ennyi, és nem több.


Üdv. :)

2013. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!