Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy x tengely mentén egyenesvo...

Majti kérdése:

Egy x tengely mentén egyenesvonalú mozgást végző test sebességét az idő függvényében az alábbi kifejezés adja meg: v (t) =5.5m/s3 t2 Az origótól hány m távolságra van a test a t=5. 0s időpontban?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:

m/s3 nem tudom mi akar lenne, feltételezem, hogy a gyorsulás mértékegységét akartad leírni, ha igen akkor:

v(5.0) = 5.5 m/s^2 * 5.0^2 = 5.5*25 = 137.5 m/s a test sebessége.


x= a/2*t^2+v0*t+x0

a = 5.5 m/s^2

v0=0; x0=0

5.5/2*25 = 68.75 m


Az adatokat az általad megadott kifejezésből szedtem ki, már ha úgy van ahogy gondolom, hogy akartad.

2013. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elásom magamat, a v képletében nem lehet t^2, az csak sima t, tehát v= 27.5 m/s, bár ezt nem is kellet kiszámolni.
2013. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia! A mértékegységet jól írtam, minden jól van a feladatban.A 68,75 pedig nem jó.(ugyanis gépen kell csinálni a feladatokat és rögtön kiírja,ha rossz) Annyit tudok hogy ha v(t) deriválom, akkor megkapom az sebességet, ha pedig még egyszer lederiválom akkor a gyorsulást, de az út sehogy se akar kijönni....
2013. jan. 3. 10:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem csak simán be kell helyettesíteni.....
2013. jan. 3. 10:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem, mi az a m/s3? és a t2?

Amúgy a pozíció időbeli deriváltja a sebesség, tehát dx(t)/dt = v(t)

és a sebesség időbeli deriváltja a gyorsulás, dv(t)/dt = a(t)

Ezek pillanatnyi értékek.

Visszafele határozatlan integrálás lehet menni, tehát, ha a v(t) kifejezés adott, akkor ezt integrálnod kell az x(t)-hez, és te most ezt keresed.

Ha megtudnád nekem magyarázni azt a m/s3 és t2-öt többet tudnék segíteni.

2013. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az t^2(t a négyzeten)

S^3(köb) az nem tudom, hogy s miért van a harmadikon, de 100%, hogy úgy kell lennie, így van a feladat.De elméletileg nem kell a mértékegységgel semmit se csinálni, már mint átváltani vagy ilyesmi.

2013. jan. 3. 18:18
 7/8 A kérdező kommentje:
m/s^3 a mértékegysége,
2013. jan. 3. 18:19
 8/8 A kérdező kommentje:
v(t)=5,5*t^2
2013. jan. 3. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!