Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok mondani valami...

Selender kérdése:

Tudnátok mondani valami tippet, hogy hogyan készíthessek fénymikroszkóppal normális fényképeket?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudok képeket csinálni se telefonnal, se webcamerával, se fényképezővel és csak hosszú szenvedés árán sikerül úgy igazítani a telót vagy gépet az okulárhoz, hogy abból kép szülessen.

Tudnátok valami ötletet mondani?



2013. jan. 2. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Telefonnal tényleg nem könnyű, de 50-100 kép után már egész jó kis rutinra tehetsz szert. Ahogy közelíted a lencséhez a kamerát, úgy látnod kell egy kis fénypontot. Ha azt a képernyőn tartod a közelítés során, akkor a vége felé már ateljes kép a képernyőn lesz.
2013. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen tudom...csak mire megcsinálok egy képet kb. kialszik az égő a mikroszkópból...:D
2013. jan. 2. 21:16
 3/12 anonim válasza:

Szia!

Próbáld meg a a fényképezőt egy fotóállványra tenni!! :)

2013. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hát...próbálok keríteni egyet

köszi! ;)

2013. jan. 3. 12:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát ez így nagyon macerás, mert hát eleve úgy tervezték a mikroszkóp okulárját, hogy azt a szemeddel nézed. Nem is alkot, csak virtuális képet. Fényképezni viszont csak valódi képet lehet.

Márkásabb mikroszkópokhoz lehet kapni fényképező feltétet, vagy egy (az okulárnál hosszabb) tubust, amire fényképezőgépet lehet szerelni. Ez az eszköz fix és éppen megfelelő távolságban tartja a fényképezőgépet a fotózáshoz. A kézben tartott kütyükkel éppen az a baj, hogy ebből a kellő távolságból állandóan elmozogsz...

2013. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hát igen ez a baj...majd még gondolkodom valamin, hogy hogyan lehetne megoldani.
2013. jan. 3. 16:46
 7/12 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok, nem tudom mennyi kép elkészítése után tudok mostmár pár mp alatt jó képet csinálni, de be lehet gyakorolni. Még azt elfelejtettem mondani, hogy a könyököd legyen fixen, mert így kevésbé mozdul el.
2013. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet! ;)

Most már nekem is kicsit lazábban megy, mint mikor anno legelőször csináltam.

Te hány megapixeles géppel csinálod a képeket?

2013. jan. 4. 00:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Kis 3 megapixeles mobillal csináltam annó, meg videóztam is, na ezutóbbi volt nagy kihívás. Mostanában csak a növényszervezettani vizsgálatokat fényképeztem. Szerencse, hogy volt egy kis rutinom, mert nem igazán volt idő sokat vacakolni a rajzolás és a jegyzetelés mellett.


Régebben pedig főleg papucsállatkákat videóztam, ők voltak a kedvenceim, nagyon jó élmény, amikor harmadjára nézed meg a videót, és észreveszed, hogy az egyik még osztódik is. :)


Bioszos szaktársakkal még olyat is játszottam, hogy beraktam nekik pl egy darázsfullánk képét, és ki kellett találniuk, hogy mi az. :)

2013. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na akkor én sem vagyok lemaradva...én is most 5 megapixeles telóval szórakozok, bár digitális fényképezőt fogok inkább használni...könnyebb jó helyre koordinálni a lencsét. :D
2013. jan. 4. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!