Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem szeretem a kémiát. Az...

Nem szeretem a kémiát. Az nagy gond a továbbtanulásra nézve, hogy csak kettes vagy belőle? Most gimis vagyok és 2. as.

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészségügy, vagy valamelyik termésszettudományos szak (fizika, kémia, biológia) netán, olyan mérnöki szakok, melyek igénylik a kémiát (vegyészmérnök, biomérnök, környezetmérnök, gépészmérnök, olajmérnök) nem érdekelnek, akkor nem baj.
2013. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
áá, ezek közül egyik sem érdekel:) köszi a választ, ment a plusz:)
2013. jan. 5. 16:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi jegyek számítanak továbbtanulásnál.

Egy választott tárgyból érettségizned kell, de nem muszáj a kémiát választanod.

Illetve a 11. év végi és a 12. félévi jegyek is beleszámítanak, de csak azokból a tárgyakból, amikből érettségizel.


Ha nem érettségizel kémiából, akkor nem kapsz rá jegyet így nem is számít bele a továbbtanulásodba.

2013. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kémiából 100% hogy nem érettségizek:) akkor megnyugodtam. :) köszi neked is a választ, ment a plusz!:)
2013. jan. 5. 18:21
 5/12 anonim válasza:
En is kettes voltam belole, csak a kiserletek erdekeltek, meeg ma is hasznosnak tartom oket. pl. hogyan lehet oxalsavval visszaalakitani a rozsdat, meg ezust nitrat tukor reakcioval targyakat beezustozni, galvanizalni ... aztan informatikara mentem, es metallografiabol sem kellett valami hu de nagy kemia. Spin kvantum is csak modern fizikabol jott elo, ott meg ugyis elorol elmagyaraztaak. A kemia oktatasa azert olyan unalmas, mert nem koltenek kiserleti kemiara, nincs penz... Ezert utaltam.
2013. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
én is pont ezért utálom:) nekem nagyon unalmas:S amúgy köszi neked is a választ, ment a plusz:)
2013. jan. 6. 19:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Én szín ötös voltam ,és mégis máshová vetett a sors.Olyat válasz amit szeretsz,és értesz is hozzá.
2013. jan. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ, neked is ment a plusz:)

hát én álmomban se merem gondolni hogy ötös leszek belőle:)

és hát biztos nem a kémiát választom. xD

2013. jan. 7. 18:28
 9/12 anonim válasza:
100%
Én is utáltam. Most is utálom. :) Ha jobb jegyeket akarsz valamiért, akkor egy tárgyat úgy lehet megtanulni (ha muszáj) hogy felülvizsgálod az adott témában előforduló meg nem értett szavakat. Megnézed mi az a szó amit nem értettél meg teljesen, és megnézed egy jó szótárban. Addig gyakorlod a szó használatát amíg kényelmes nem lesz és már biztos vagy benne hogy érted. Aztán mész a következő szóra, és így tovább. Ha a szó leírása megint olyan szót tartalmaz amit nem értesz, akkor azt is meg kell nézni. Sajna ez időigényes, de alapvető. Ha nem értjük a szavak jelentését, úgy nem lehet azt megtanulni. És a tananyagok tele vannak ilyen ismeretlen szavakkal és félreértett értelmezésekkel. Hajrá!!! :)
2013. jan. 10. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Egyetemi (nyugalmazott) professzorom szavaival élve, "sajnos kémiát középiskolákban egyáltalán nem, vagy csak alacsony színvonalon tanítanak". Mivel én is tanár (és mérnök) vagyok, ezt sajnos alátámaszthatom. Te pedig még fiatal vagy, így érettségiig akár meg is szeretheted. Ha nem az se baj, majd az egyetemen megtanulod, ha esetleg kell. Később senkit nem érdekel milyen tanuló voltál középiskolában, mert ez változik úgyis. Éltanuló és bukott diák is végzett már egyetemet.

Egyébként a kémia az egyetlen tantárgy (a matek után) aminek egy nagyon egyszerű logikája van, amit én is egyetemen tanultam meg.

2013. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!