Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet a baj a klór elektrol...

Mi lehet a baj a klór elektrolízissel való előállítása közben?

Figyelt kérdés
Helósztok. Só vizes oldatából(20 tömegszázalékos) próbáltam elektrolízissel klórgázt kinyerni. A problémám a következő: heves gázfejlődést ugyan tapasztaltam, de a gáz színtelen volt, illetve egy fura zöld színű darabos vízben nem oldódó, a víz felszínén úszó neon zöld anyagot kaptam. Arra lennék kíváncsi, hogy mi lehet ez az anyag, illetve, miért nem klórgázt kaptam eredményül? A körülmények: magát az elektrolizálót kemény átlátszó műanyagból készítettem, olyan mint amibe a kínai játékokat pakolják. Elektródának rezet használtam. A folyadékkal érintkezett a rézvezeték szigetelése, és elég sok pillanatragasztó, és Technocol. Előre is köszi a segítséget:D

2013. jan. 6. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
A klór reagált a rézzel, és réz klorid keletkezett. Használj grafit elektródát vagy platinát vagy valami nemesfémet.
2013. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fúúú köszi:D úgy pánikoltam, hogy kémiai kasztrálást csináltam magamon ezzel a cuccal, hogy nem is gondolkodtam:| Köszi mégegyszer:D
2013. jan. 6. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!