Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik standard állapotú,...

Létezik standard állapotú, fluid halmazállapotú anyag?

Figyelt kérdés

Azaz előfordul a természetben olyan anyag, aminek a kritikus pontja standard nyomás és hőmérséklet alatt van?

Vagy esetleg nem sokkal magasabb?

Mi a 'legemberibb' ismert kritikus pont?


2013. jan. 7. 02:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Végy egy nagy lélegzetet.

És már be is szívtad ezt az anyagot.

A levegő mindkét fő alkotórésze (a nitrogén és az oxigén is) ilyen, de maga a levegő is ilyen.

Azaz pl. csak összenyomással nem lehet cseppfolyósítani őket, le kell hűteni a hármaspont (kritikus hőmérésklet) alá, hogy cseppfolyósítani lehessen.

2013. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Te a hármaspontról beszélsz, a kritikus pont az a kritikus nyomás és a kritikus hőmérséklet metszéspontja. Kritikus nyomás fölött nem létezhet gáz halmazállapot, kritikus hőmérséklet fölött meg folyadék halmazállapot. Ahol mindkettő teljesül, ott (nem szilárd, hanem) fluid halmazállapotú lesz az anyag.

Engem az érdekel, létezik-e standard álapotban/szobahőmérsékleten, st.nyomáson/legalább elviselhető hőmérsékleten és nyomáson fluid halmazállapotú anyag, és ha igen mi.

2013. jan. 8. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
A széndioxid azt hiszem olyan 31 fok körül szuperkritikus állapotban van. Persze nem standard nyomáson :)
2013. jan. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazad van, én a hármaspontról beszéltem.

A következő link egy wikis oldalra vezet, amelynek a közepére szkrollozva találsz tucatnyi kritikus adatot...

[link]

2013. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Tehát a legközelebb az etén van, 50 atm nyomással...

2013. jan. 17. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!