Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Érdemes kutató fizikusnak menni?

Érdemes kutató fizikusnak menni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az atomfizika, csillagászat és szívesen dolgoznék egy kutatóintézetben akár elméleti-, kísérleti- fizikusként de nem tudom mennyire nehéz bekerülji egy ilyen helyre, mennyire keresett.:)
2013. jan. 7. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Hely van, ha valóban jó vagy, akkor felvesznek. Ha nem vagy jó, akkor nem. De ha nem is vagy olyan jó, hogy kutatóként dolgozz, akkor is elég sok helyre el lehet menni.... főleg programozók között van sok fizikus.
2013. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Érdemes ! Hely van a közmunkaprogramban. És a fizetés is kihívást jelent 47-ből megélni.
2013. jan. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hely van a közmunkaprogramban. És a fizetés is kihívást jelent 47-ből megélni."

Haver, te valamit nagyon benéztél. :-D

2013. jan. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Elhelyezkedni nem lehet itthon vele, de közszféra bérezésű. Kutatni nincsen pénz és nem is kell
2013. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nos én fizika bscn tanulok és kb. a következőképpen látom a helyzetet: ha te vagy a legjobb, és tényleg a legjobb, akkor igen. Arra gondolok, hogy már most versenyeket nyersz, stb. Ahhoz, hogy kutató legyél, mindenképpen kell msc és phd is. Sajnos nagyon sok mindent kell feláldozni ahhoz, hogy elvégezd az egyetemet. Bekerülni elég egyszerű fizika szakra, ha pedig már elvégezted tuti nem fogsz éhen halni, pl: sok fizikus dolgozik bankokban. A lényeg, hogy tudd mire vállalkozol (én például nem igazán tudtam)
2013. jan. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!